Do redakce nám přišel dopis-žádost jednoho z nejznámějších intelektuálů někdejšího proti-komunistického disentu, adresovaný prezidentovi Klausi Iohannisovi. Dopis vybízí rumunského prezidenta k omilostnění Gregoriana Bivolaru, lídra školy jógy MISA, vydaného nedávno do Rumunska z Francie.

Autorem dopisu je Gabriel Andreescu, jeden z předních disidentů Ceauşescova režimu, autor mimo další také knih „Útisk jogínského hnutí v 80. letech“ (Polirom, 2008) a „MISA. Radiografie represe“ (Polirom, 2013), ale také zpráv rumunského Helsinského výboru o případu MISA.

Přidat komentář

Isidore vyučuje 12 rokem kurzy jógy v Duchovní škole Rezonance, v posledních letech ho osud dovedl také k tomu, že v ČR pomáhá organizovat tiché retreaty pod názvem „Átman“ a s podtitulem „meditační tábor vedoucí k objevení božského Já v nás“.

Řada studentů naší školy tento druh aktivity považuje za to nejhodnotnější, co jim naše škola nabízí. Zeptali jsme se tedy Isidora na pár otázek, abychom atmosféru těchto táborů přiblížili i lidem, kteří o nich ještě neslyšeli.

Přidat komentář

Gregorian Bivolaru, zakladatel školy jógy MISA, byl zatčen v Paříži na základě zneužití evropského zatýkacího rozkazu rumunskými úřady a čeká na rozhodnutí soudu o jeho vydání do Rumunska.

Případ jeho dlouholeté perzekuce ze strany rumunských úřadů tedy stále pokračuje a pro evropské právo se jedná o další zatěžkávací zkoušku dodržování lidských práv. V článku naleznete shrnutí kauzy a odkazy na informační zdroje, které se případu věnují. 

Přidat komentář

Blog: Umění být ženou

Co je klíčem půvabné a moudré ženy? Zde najdete základní návod, co dokáže probudit  ženu, aby rozkvetla ve voňavý květ krásy.

Ženy jsou obdařené intuicí, která jim našeptává, co mají dělat nebo co a jak je vhodné uskutečnit. Jsou to první příznaky propojení s vyšší vědomou sílou přírody. Moudrá žena je ctěná a uznávaná.

Přidat komentář

Svědectví a zážitky z workshopu tantrických masáží 2015.

„Poprvé jsem zažil orgasmus na anáhatačakře. To bylo něco nepopsatelného. To je něco, na co budu vzpomínat asi celý život. Nejdřív jsem tomu nevěřil, ale teď bych to doporučil všem!“

Přidat komentář

U příležitosti blížícího se workshopu tantrických masáží v Brně nabízíme rozhovor s jedním z instruktorů, se kterým se budete moci v Šambale při výuce umění vědomého doteku potkat.

Přidat komentář

Reportáž: Tantra Festival 2015

Festival nesl podtitul „Všechny barvy bytí“ a pro mě to pokryl dokonale. Užili jsme si chutné jídlo, spali v peřinách jako na zámku, užili si legraci, tanec, ale sáhli jsme si i na dojemná a někdy bolavá témata, ale vše bylo prostoupeno energií přijetí a lásky.

Nezažil jsem na festivalu žádný transcendentální stav, „jen” lidství v nejčistší podobě podpory, lásky a soucitu.

Přidat komentář

Reportáž: Tábor ájurvédy 2015

Celý tábor trvá zhruba týden a je možné z něj odcestovat prakticky přímo do Costinesti. Náklady na účast jsou minimální. Každý si přiveze svůj stan a jídlo, přispívá se pouze něco málo na elektřinu ve srubu, kde se pořádají přednášky, a na rostliny, které se používají při meditacích.

Každé ráno po společném cvičení ásan se požehná voda, kterou budeme přes den pít, a byliny, se kterými budeme meditovat (podle ájurvédské tradice rozdrcené na prášek se po dobu meditace ponechávají v ústech pod jazykem).

Přidat komentář

Jmenuji se Vivien a jsem v 11. ročníku kurzu jógy. Mám velmi dobré zkušenosti s tapasem na pálení karmy, který jsem dělala několikrát – pokaždé za nějakým jiným účelem – a který měl někdy téměř neuvěřitelné účinky.

Po období zhruba roku a půl, dvou let, kdy jsem tento tapas dělala v neúplné podobě (pouze 30 min denně), jsem se rozhodla pustit do toho „pravého“ tapasu na pálení karmy, který spočívá v meditacích na ádžňáčakru.

Přidat komentář

11. února 2015, tedy celých 11 let po zahájení perzekuce jogínů v Rumunsku, Ústavní soud v Kluži shledal pana Bivolaru a všechny ostatní učitele jógy nevinnými.

V závěru soudního procesu, který byl pro těchto 20 instruktorů skutečně hlubokou zkouškou jejich jógové odpoutanosti, po dalekosáhlé zničující mediální kampani, která narušila životy tisícovek praktikantů největší školy jógy v Rumunsku, konečně přišel závěrečný rozsudek.

Přidat komentář
NAHORU