Aktuální opatření proti koronaviru

Informace k průběhu kurzů a dalších online aktivit Duchovní školy Rezonance v souvislosti s výskytem covidu-19 na území České republiky.

 

Aktuálně kurzy probíhají v našich centrech i online. O podrobnostech informují lektoři své studenty mailem.

 

Opatření platí do odvolání. Budeme sledovat aktuální vývoj, reagovat na něj a informovat vás na této stránce. Důležité informace a oznámení rozesíláme také do emailové konference pro studenty a přátele Duchovní školy Rezonance.

 

Bezpečnostní opatření pro návštěvu center

Prosíme vás o dodržování následujících pravidel:

 • Po příchodu do centra si umyjte pečlivě ruce horkou vodou a mýdlem.
 • Ve společných prostorách centra mějte vždy zakrytá ústa a nos.
 • Při pohybu v centru i během cvičení dbejte na požadované rozestupy.
 • Noste si vlastní podložku a deku. V případě, že si půjčujete podložku v centru, vydezinfikujte ji po použití přípravkem, který je v centru k dispozici.
 • Pokud se cítíte nachlazení nebo jste v karanténě, zůstaňte doma a na lekci se připojte online.

 

Doplňující online aktivity

 • Vysíláme Dobré ráno s jógou, které je určené nejenom našim studentům, ale i veřejnosti a je zdarma. Svému tělu tak můžete po ránu dopřát příjemné protažení a celý den potom z tohoto pozitivního impulzu čerpat.
 • Online semináře a workshopy v češtině naleznete vždy v přehledu akcí a oznamujeme je i v emailové konferenci.
 • Přednášky a duchovní exemplifikace vysílá v rumunštině naše jógová televize MISA TV: web / stream.
 • Český překlad z MISA TV: web / stream (překládány jsou pouze vybrané pořady, na které upozorníme v konferenci). 
 • Anglický překlad z MISA TV: web / stream
 • Další cvičení, webináře a online aktivity naší školy v angličtině naleznete na ATMAN Online Yoga Academy. Velké množství webinářů je zdarma, určené pro veřejnost a dostupné i zpětně ze záznamu.

 

Nejlepším lékem je prevence

S ohledem na stávající opatření ohledně koronaviru bychom Vás rádi informovali o tom, co udělá Duchovní škola Rezonance – a co můžete udělat vy sami – abychom zůstali všichni zdraví.

Pamatujte, že to nejlepší, co můžeme udělat, abychom zabránili viru v šíření, je mít vynikající imunitu – být a zůstávat zdraví a silní na těle i na duchu. Zdravá a vyvážená strava, vydatný spánek a duchovní praxe jsou klíčové pro silný imunitní systém. O naši imunitu jde v první řadě. Doporučujeme proto v tomto období každodenní užívání bylin posilujících imunitu, doporučených odpovídajících dávek přírodního vitamínu C a dalších prostředků na posílení imunity. Dále doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost hygieně, zejména mytí rukou. Účinnou prevencí je také vyplachování nosu slanou vodou (pomocí konvičky neti), které je součástí pěti základních krijí.

Vedle samotné nákazy má škodlivé účinky i negativní duševní rozpoložení a obavy, které jsou v současné chvíli také svého druhu epidemií vlnovitě se šířící médii a na sociálních sítích. Studie a statistiky potvrzují, že rozrušení, negativní myšlenky a strach naši imunitu oslabují. Naopak radost a smích, uvolněnost, optimismus a zejména LÁSKA imunitní systém prokazatelně stimulují! Zachovejte proto zdravý rozum a neklesejte na duchu. Snažte se zůstávat pozitivní a podporovat v tom i ostatní.

Z jogínských metod doporučujeme:

 • Praxi pro posílení vnitřního ohně – techniky na sublimaci (uddijána bandha, naulí krijá a další).
 • Cvičení pro aktivaci anáhatačakry (bhudžangásana a další) pro lepší imunitu.
 • Zvyšovat solaritu (jang) – postit se, provádět pravidelně tapas, stravovat se převážně jang.
 • Meditaci – lajajógu (s bídžamantrou velké kosmické mocnosti Tara nebo s bídžamantrou Šivy).

Pamatujte, že vyšší moudrost zná řešení každé situace, včetně této. Je na nás, abychom tomuto řešení vyšli vstříc a udělali vše, co můžeme, pro zvýšení vlastní vibrační frekvence do té míry, abychom pokyny této vyšší moudrosti dokázali vnímat.

Těšíme se na viděnou v našich centrech i online!

NAHORU