Galia Linkovová

K józe jsem se dostala díky Emelíně, mojí spolužačce z Vysoké Školy. Nadšeně a zapáleně o ní vyprávěla, Po nějaké době došlo v mém životě ke zlomovému okamžiku určité vnitřní bilance (tuším na Nový rok 2001), stála jsem na verandě horské chaty, bylo ráno po Silvestru, sluníčko svítilo a ozařovalo nádhernou sněhobílou horskou scenérii. Vše bylo tak krásné, čisté a dokonalé, jak jen příroda umí být a já pocítila, že tuto dokonalost chci probouzet v sobě. V té chvíli jsem si na svou spolužačku a její slova o józe, vzpomněla a bylo jasno.

Za týden už jsem nakráčela na svou první lekci jógy, kterou vedl upřímný Eduard. Protože jsem neměla podložku, dělila jsem se s Emelínou o její malou dětskou deku s potiskem zvířátek. To jsou mé první vzpomínky na počátek mého života s jógou.

Cvičení mě oslovilo a změny v celém mém životě se dostavily záhy, bylo to, jako kdyby se ve mně otevřela tajná skříňka a začaly z ní zářit uschované poklady. A tak se začal můj běžný život a svět prolínat s cvičením jógy, díky které jsem začala vnímat také svět a život, který se nachází uvnitř. A stejně jako vesmír je nekonečný, tak se i tato cesta vnitřního sebeobjevování stala nikdy nekončícím dobrodružstvím.

Momentálně žiji a učím lekce jógy v Olomouci od začátečníků až po nejvyšší ročníky a věnuji se rozvoji jógového centra Sádhana a komunity, která se kolem něj tvoří.

NAHORU