MgA. Eliška Galia Linkovová

K józe jsem se dostala díky Emelíně, mojí spolužačce na VŠ. Nadšeně a zapáleně o ní vyprávěla, takže ve chvíli, kdy v mém životě došlo k zlomovému okamžiku (tuším na Nový rok 2001), stála jsem na verandě horské chaty, bylo ráno po Silvestru, sluníčko svítilo a ozařovalo nádhernou sněhobílou horskou scenérii. Vše bylo tak krásné, čisté a dokonalé, jak jen příroda může být a já pocítila, že tuto dokonalost chci po „prohýřených“ nocích v sobě probouzet taky. V té chvíli jsem si na svou spolužačku a její slova o józe, vzpomněla a bylo jasno, co chci.

Druhý týden v lednu už jsem si to „nakráčela“ na lekci jógy, kterou vedl upřímný Rumun Eduard. Byl pro mě jak ufon z jiné planety, se svojí nedokonalou češtinou, neobvyklým chováním a názory na svět. Protože jsem neměla podložku, dělila jsem se s Emelínou o její malou dětskou deku s potiskem zvířátek a začala cvičit.

Cvičení mě oslovilo a změny v celém mém životě se dostavily záhy, bylo to, jako kdyby se ve mně otevřela tajná skříňka a začaly z ní zářit uschované poklady. Od začátků jsem se začala přirozeně, jak to život přinesl, věnovat i probouzení ženskosti a tantře, která společně se cvičením jógy vedla a vede mé kroky doposud.

S Eduardem jsme začali učit první kurzy tantry v rámci školy Rezonance a díky jeho zkušenostem a mojí otevřenosti přinesli mnoha jejím žákům první seznámení s tímto hlubokým učením.

Potom se život ubíral svými cestami, přestěhovala jsem se z Brna do Prahy, za láskou. Společně s dalšími pražskými tantriky jsem založila Chrám tantrických masáží Lakshmi a jeho rozvoji se několik let věnovala. 

Život mě nasměroval do Plzně a Jičína, kde jsem se několik let věnovala učení jógy. Po této zkušenosti jsem cítila, že potřebuji načerpat novou inspiraci a odjela na 2 roky do Bukurešti, kde jsem žila a pracovala v ášramu a prohlubovala svojí praxi pomocí karmajógy, praxí ásan i meditací a životem v duchovní komunitě.

Po návratu do Čech mě čekal přesun do Olomouce, kde nyní žiji a učím lekce jógy od začátečníků až po nejvyšší ročníky a věnuji se rozvoji jógového centra Sádhana a komunity, která se kolem něj tvoří.

Kdybych měla svou dosavadní cestu shrnout, vede mě moje srdce, něco tam hluboko uvnitř mě, občas do neuvěřitelných zákrut a překážek, ale neomylně a správně k vytouženému cíli sebepoznání.

NAHORU