Kurzy jógy a tantry pokračují online

Aktualizováno: Od 18. května 2020 otevíráme opět naše centra do zkušebního provozu. Více informací zde.

Od 13. března 2020 až do odvolání budou kurzy (praktická i teoretická část) probíhat pouze formou online videokonferencí podle dosavadního rozvrhu, všechny aktivity v našich centrech jógy jsou zatím pozastaveny.

 • Důležité informace a oznámení rozesíláme do emailové konference pro studenty a přátele Duchovní školy Rezonance.
 • Nabízíme ranní cvičení online zdarma pro studenty a veřejnost. Další online aktivity v češtině naleznete vždy v přehledu akcí a oznamujeme je v emailové konferenci.
 • Přednášky a exemplifikace vysílá naše jógová televize MISA TV (rumunsky): web / stream.
 • Český překlad z MISA TV: web / stream (překládány jsou pouze vybrané pořady, na které upozorníme v konferenci). 
 • Anglický překlad z MISA TV: web / stream
 • Cvičení, webináře a další online aktivity naší školy v angličtině naleznete na ATMAN Online Yoga Academy (webináře jsou zdarma, určené i pro veřejnost, a jsou dostupné i zpětně ze záznamu).

Kurzy online – praktické informace a kontakty

Studenty druhých a vyšších ročníků budou ohledně dalšího průběhu výuky kontaktovat jejich instruktoři (pokud by se tak nestalo a nemáte na svého lektora spojení, můžete nás kontaktovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Studenty prvních ročníků prosíme, aby na sebe svému instruktorovi poslali emailový kontakt sami (pokud tak ještě neučinili). Před zahájením on-line lekce na něj obdrží odkaz k připojení se na kurz a technické podrobnosti.

Seznam lektorů 1. ročníků:

Praha:

 • Lenka Schořová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Josse Helman, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Veronika Hájková, kontaktujte Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Brno:

 • Elonie Došková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Ondřej Nečas, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Michal Švec, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Vojtěch Kadlec, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Veronika Šupálková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Hana Pařízková, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Olomouc:

 • Galia Linkovová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Aure Macháček, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Tomáš Beseda, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Liberec:

 • Zuzana Klimšová, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Miroslav Kunt, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 • Připravte si prosím nerušené místo na cvičení v dosahu internetu a pět minut před začátkem lekce otevřete na svém zařízení adresu online konference (meetingu), kterou vám zaslal instruktor (buď zadejte adresu do prohlížeče, nebo klikněte na odkaz v emailu, případně zadejte ID konference do mobilní aplikace).
 • Pokud jste Zoom na svém zařízení doposud nepoužívali, budete vyzváni k instalaci drobného programu do svého PC či příslušné mobilní aplikace (program je potřeba stáhnout a spustit, pokud se zobrazí výzva k povolení změn prováděných touto aplikací, zvolte ANO). Pokud by se na PC nepovedlo program nainstalovat, záložní možností je připojit se přímo z prohlížeče tak, že na obrazovce, kde jste byli vyzváni k instalaci programu Zoom, kliknete na odkaz „Join from your browser“ (podporuje pouze Google Chrome).
 • Vyplňte své jméno (použijte prosím své skutečné jméno, aby měl lektor přehled o účastnících lekce) a přejděte do konference kliknutím na tlačítko „Join with Computer Audio“. Abyste příště nemuseli volit způsob připojení, můžete zaškrtnout volbu připojovat zvuk tímto způsobem automaticky (vlevo dole). Při připojení zvuku přes mobilní aplikaci zvolte „Join Audio“ (ikonka vlevo dole) a z menu vyberte „Call via Device Audio“.
 • Pokud v online konferenci ještě není přítomen instruktor, budete vyzváni, abyste vyčkali na připojení hostitele a kurz se spustí až po jeho příchodu.
 • Konferenci ovládáte tlačítky v dolní části okna, vlevo dole můžete aktivovat svůj mikrofon (Unmute), nebo ho ztlumit (Mute). Během praxe ponechávejte svůj mikrofon vždy vypnutý (přeškrtnutá ikonka mikrofonu).
 • Tlačítkem Start / Stop Video povolujete svoji webkameru. Během praxe ji mějte umístěnou tak, aby zabírala, jak cvičíte ásany a instruktor vás mohl opravovat.
 • Pokud nemáte mikrofon, můžete pro komunikaci s lektorem a kladení otázek během teorie používat chat (tlačítko Chat).

Technické pokyny a řešení problémů

Jednoduchý video návod v češtině na připojení k online kurzu:

 • Obsáhlejší návody, jak se na meeting připojovat ze všech zařízení a operačních systémů, naleznete zde (v textu pod videem). 

 • Před prvním použitím platformy Zoom velmi doporučujeme si vše nanečisto vyzkoušet přes testovací meeting dostupný zde (po otevření okna klikněte na tlačítko „Join“ a poté na „Connect with video“).

  Po připojení na testovací meeting klikněte na šipku nahoru, která je napravo od ikonky mikrofonu (všechny ikonky jsou ve spodní části okna) a zvolte možnost „Test Speaker and Microphone“. Nejdříve se otestuje, zda správně přijímáte audio (mělo byste slyšet ukázku), a po té, zda vám funguje mikrofon (něco nahlas řekněte a po chvíli byste to měli uslyšet zopakované nahlas nebo ve sluchátkách). V případě, že vám zvuk nebo mikrofon nefunguje, ujistěte se, že máte zvolen správný audio výstup a mikrofon.

 • Pro připojení přes mobilní telefon si prosím předem nainstalujte příslušnou aplikaci: Android (Google) / iOS (Apple). Kurz spustíte přes odkaz, nebo můžete zadat číselné ID meetingu přímo v aplikaci (ID je součástí odkazu, který vám poslal instruktor, jedná se o číslo za lomítkem na konci adresy).

 • Pokud vidíte obraz, ale neslyšíte zvuk, je možné, že jste zapomněli zvolit možnost „Join with Computer Audio" na PC, nebo „Join Audio – Call Via Device Audio“ na mobilu. V takovém případě použijte pro připojení zvuku ikonku vlevo dole (na místě, kde se standardně zobrazuje ikonka pro ovládání mikrofonu). Nezapomeňte také zkontrolovat, že používáte správný reproduktor a jeho hlasitost je na dostatečné úrovni.

 • Pokud se připojujete na PC přímo z prohlížeče bez použití aplikace, nezapomeňte po otevření odkazu odsouhlasit, aby stránka mohla používat váš mikrofon a kameru. Při připojení přímo v prohlížeči většinou funguje zvuk pouze v Google Chrome.

 • Pokud byste měli s připojením k online kurzu potíže, zavolejte na mobilní telefon svému instruktorovi a on vás nastavením vašeho zařízení provede.

Když byla kvůli morové nákaze roku 1665 zavřena univerzita v Cambridge, Isaac Newton se rozhodl uchýlit do domácí karantény ve Woolsthorpu. Bylo to jeho nejproduktivnější období. Právě tehdy rozpracoval řadu překotných myšlenek, které později rozvinul. Připravil svou optiku, gravitační teorii, základy klasické mechaniky a další převratné objevy. Při pobytu doma se zdokonaloval v experimentování a věnoval se – jako po celý život – své zálibě v alchymii. Jak se chystáš tento čas strávit ty?

Prohlášení Duchovní školy Rezonance

S ohledem na stávající opatření ohledně koronaviru bychom Vás rádi informovali o tom, co udělá Duchovní škola Rezonance – a co můžete udělat sami – abychom všichni zůstali zdraví. Následující platí na další období, od vyhlášení nouzového stavu až do odvolání. Budeme sledovat aktuální vývoj, reagovat na něj a informovat Vás o dění u nás na této stránce.

Podle pokynů úřadů uzavíráme dočasně všechna naše centra jógy. Všechny naše kurzy budou pokračovat bez přerušení on-line. To znamená, že v obvyklé časy se můžete připojit z domova k vysílání vašeho instruktora a mít s ním praxi i teorii tak, jak je to běžné na kurzu. Váš instruktor Vás bude brzy kontaktovat s technickými podrobnostmi. Kdyby se tak náhodou nestalo, neváhejte dotázat se nás na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. na kontakt na něj.

Pamatujte, že to nejlepší, co můžeme udělat, abychom zabránili viru v šíření, je mít vynikající imunitu – být a zůstávat zdraví a silní na těle i na duchu. Zdravá a vyvážená strava, vydatný spánek a duchovní praxe jsou klíčové pro silný imunitní systém. O naši imunitu jde v první řadě. Doporučujeme proto v tomto období každodenní užívání bylin posilujících imunitu, doporučených odpovídajících dávek přírodního vitamínu C a dalších prostředků na posílení imunity. Dále doporučujeme věnovat zvýšenou pozornost hygieně, zejména mytí rukou.

Vedle samotné nákazy má škodlivé účinky i negativní duševní rozpoložení a obavy, které jsou v současné chvíli také svého druhu epidemií vlnovitě se šířící médii a na sociálních sítích. Studie a statistiky potvrzují, že rozrušení, negativní myšlenky a strach naši imunitu oslabují. Naopak radost a smích, uvolněnost, optimismus a zejména LÁSKA imunitní systém prokazatelně stimulují! Zachovejte proto zdravý rozum a neklesejte na duchu. Snažte se zůstávat pozitivní a podporovat v tom i ostatní.

Z jogínských metod doporučujeme:

 • Praxi pro posílení vnitřního ohně – techniky na sublimaci (uddijána bandha, naulí krijá a další).
 • Cvičení pro aktivaci anáhatačakry (bhudžangásana a další) pro lepší imunitu.
 • Zvyšovat solaritu (jang) – postit se, provádět pravidelně tapas, stravovat se převážně jang.
 • Meditaci – lajajógu (s bídžamantrou velké kosmické mocnosti Tara nebo s bídžamantrou Šivy).

Pamatujte, že vyšší moudrost zná řešení každé situace, včetně této. Je na nás, abychom tomuto řešení vyšli vstříc a udělali vše, co můžeme, pro zvýšení vlastní vibrační frekvence do té míry, abychom pokyny této vyšší moudrosti dokázali vnímat.

Těšíme se na viděnou v prozatímních on-line kurzech!

NAHORU