Kurz esoterické integrální jógy

Pozitivní vliv jógy na pružnost těla, emoční stabilitu a zdravotní stav je dnes dobře znám, málokdo ale ví, že tento prastarý východní systém ukrývá mnoho dalších hodnotných pokladů. Jóga je naukou o člověku, energetickém systému a vědomí. Učí nás, jak se vyvíjet a zdokonalovat uprostřed života plného změn.

Dává nám nástroje k tomu, abychom mohli být zároveň dynamičtí i uvolnění, žít s očima otevřenýma a přitom oproštění od strachu, mít dostatek energie k překonávání výzev i k prožívání radosti. Vede nás k nejhlubší esenci našeho Já, která nám umožňuje poznat pravý smysl celé existence.

 

Poznej sám sebe, poznáš celý svět s jeho skrytými silami.

Kurz esoterické integrální jógy je navržen tak, aby se pro vás hathajóga mohla snadno stát cestou osobní transformace. Tradiční systém, ze kterého naše škola vychází, zahrnuje práci se sedmi základními energetickými centry (čakrami) a stojí na principu zákona rezonance. Účinky každé tělesné pozice (ásany) jsou vždy vysvětleny na úrovni fyzické, energetické, emocionální i duchovní.

Vědomou prací s energetickými centry se naučíte zaměřit se dovnitř a vnímat jemnější složky vaší bytosti. Skrze přímou zkušenost budete moci sami v sobě pocítit harmonizační vliv jógové praxe a postupem času získáte hlubší pochopení účinků všech technik, které se budete učit.

Zkušený lektor vám bude nezbytné nástroje i potřebná vysvětlení odkrývat krok za krokem, abyste měli prostor vše dokonale asimilovat a prakticky si osvojit. Budete mít k dispozici vše pro to, abyste mohli cvičit samostatně, včetně tištěných materiálů s popisy ásan a s teorií z každé lekce.

Kurz esoterické integrální jógy probíhá v Praze, Brně, Olomouci, Liberci a Turnově.

 

NOVÉ ROČNÍKY OTEVÍRÁME NA PŘELOMU ZÁŘÍ A ŘÍJNA

Nenechte si ujít úvodní lekci! Stačí vyplnit nezávaznou přihlášku a my vám s předstihem dáme vědět.

 

 
OBNOVTE A UDRŽUJTE SVÉ ZDRAVÍ
VYDEJTE SE CESTOU VNITŘNÍHO KLIDU
PROBUĎTE SVŮJ SKRYTÝ POTENCIÁL
NEBUĎTE OTROKEM SVÉ MYSLI
OBJEVTE KOUZLO HARMONIE
POZNEJTE HLOUBKU UVOLNĚNÍ

CO VÁM KURZ NABÍZÍ?

 • 100 min hathajógy + 20 min teorie každý týden
 • tištěné materiály zdarma ke každé lekci
 • podrobné instrukce k provádění všech tělesných pozic (ásan)
 • objevnou pouť systémem čaker, na které se seznámíte s různými úrovněmi vědomí a aspekty vaší osobnosti
 • techniky pro zlepšení mentálního soustředění, které jsou klíčem k dokonale jasné a zaměřené mysli
 • meditační techniky (jako je lajajóga), díky kterým budete moci zažívat nadmentální stav vědomí a vyšší duchovní stavy
 • vysvětlení univerzálních zákonů a principů, na kterých jóga stojí, jako jsou zákon rezonance, korespondence, polarity a další
 • praxi biologické transmutace a sublimace, která vám umožní využívat naplno veškerou energii vaší bytosti a pozvedat její kvalitu
 • metody přírodní léčby a očisty těla, emocí a mysli včetně principů zdravého stravování
 • vedení zkušenými instruktory s certifikací a min. 4letou praxí, kteří jsou k dispozici pro jakékoli dotazy i osobní konzultace

CO VÁS V KURZU ČEKÁ?

 • hathajóga, která zahrnuje tělesné pozice s mnoha pozitivními účinky nejenom na fyzické úrovni (ásany)
 • techniky hluboké relaxace (šavásana, jóganidra)
 • kontrola dechu a jeho rytmu (pránájáma)
 • základní očistné metody (krije)
 • cvičení kontroly mysli, které přispívají k celkovému pocitu harmonie
 • karmajóga, cesta odpoutanosti v činech
 • bhaktijóga, cesta nekonečné lásky a vřelé oddanosti nejvyššímu principu Stvoření
 • rádžajóga, cesta intenzivního soustředění, plné kontroly mysli a hluboké meditace
 • lajajóga, cesta vyvolání rezonančního procesu s určitou vytříbenou energií makrokosmu za pomoci vyslovování specifického zvuku známého jako mantra

ROZVRH PRVNÍCH ROČNÍKŮ (2020/2021)

 • Aktuálně je otevřený jeden termín kurzu: středa 17:00-19:00
 • Lekce probíhají online. Až to vládní nařízení umožní, budou opět probíhat v našich centrech.

KURZOVNÉ

 • SLEVA pro studenty, nezaměstnané, osoby na mateřské dovolené a seniory
 • SLEVA 50 % na kurz tantrajógy (při studiu obou kurzů souběžně)
kurz měsíční platba čtvrtletní platba
výdělečně činní bez zaměstnání výdělečně činní bez zaměstnání
jóga 1050 Kč (~131 Kč/hod) 850 Kč (~106 Kč/hod) 2850 Kč (~119 Kč/hod) 2250 Kč (~94 Kč/hod)
jóga + tantra 1550 Kč (~97 Kč/hod) 1250 Kč (~78 Kč/hod) 4350 Kč (~91 Kč/hod) 3450 Kč (~72 Kč/hod)

 Veškeré potřebné informace k platbě obdržíte při přihlášení, upřednostňujeme platbu převodem.

 

divider

 

Víceleté navazující studium – skutečná univerzita života

Víceleté navazující studium – skutečná univerzita života

 • Kurz probíhá celý rok od září do konce července.
 • První ročník začíná na přelomu září a října, ale připojit se k němu lze i v průběhu následujících měsíců
 • Jednotlivé ročníky na sebe navazují, aktuálně v Česku probíhá 19. ročník.

Otevřenost a flexibilita – jóga tak, jak potřebujete

 • V rámci svého kurzu máte možnost navštěvovat zdarma lekce vašeho ročníku i v dalších termínech, tedy mimo skupinu, do které jste přihlášení.
 • Od druhého ročníku výše máte možnost chodit zdarma do kurzů nižších ročníků (vždy v závislosti na kapacitě sálu).
 • Jako náš student můžete zdarma navštívit kurz v jiném centru školy v ČR nebo i v kterékoli zahraniční pobočce Federace Atman, které jsme součástí.
Otevřenost a flexibilita – jóga tak, jak potřebujete
Zázemí duchovní komunity – sdílení, přátelství a společný růst

Zázemí duchovní komunity – sdílení, přátelství a společný růst

 • Celoročně pořádáme řadu akcí, které umožňují prohlubovat naše znalosti a zkušenosti: workshopy, semináře, tábory, oslavy, umělecká vystoupení, tematické večírky atd.
 • Naši lektoři vedou také doplňující aktivity: skupiny pro rozvíjení ženskosti a mužnosti, meditační skupiny otevírání srdce, meditace ve spirále jang, filmový klub a další.
 • Duchovní škola Rezonance je jako nezisková organizace místem, kde je aktivně uplatňován postoj karmajógyodpoutané činnosti, na chodu školy se tak mají možnost podílet i studenti.

 

ŘEKLI O KURZU JÓGY:

 • Asi tak po dvou až třech týdnech pravidelného cvičení jsem začala mít pocit štěstí a radosti. Taková radost ze života, radost, že jsem na světě. Jen tak – „bezdůvodně“. Nejvíc si to uvědomuji ráno. Probudím se a cítím se skvěle, mám takovou radost, že se mi chce i smát… Pro tenhle pocit stojí za to cvičit.
  Katka // Olomouc
 • Když jsem přišla do Rezonance, měla být jóga mojí cestou k dosažení fyzické a psychické pohody. Nyní jógu cvičím 3. rokem a jsem svému cíli blíž a blíž. Ohlédnu-li se za sebou, vidím pozitivní výsledky, kterých si všimli i moji blízcí. Zvýšila se mi nejen vitalita a psychická pohoda, ale zvětšil se mi i okruh přátel.
  Vlasta // Pardubice
 • Mám vytříbenější smysly, všechny vjemy a pocity vnímám daleko intenzivněji. Čím dál tím více vnímám svou intuici. Cítím se svěží a čistá. Těším se, co díky józe objevím dál.
  Kristýna // Olomouc

 

 

PŘEČTĚTE SI VÍCE

UMĚNÍ BÝT ŠŤASTNÝ
Přečíst celé +

UMĚNÍ BÝT ŠŤASTNÝ

Co je to vlastně jóga? Jaké má cíle? A co je integrální jóga a proč je dobré dát ji ve svém životě místo? Je možné dojít v tomto životě trvalého štěstí?

NÁŠ SYSTÉM JÓGY
Přečíst celé +

NÁŠ SYSTÉM JÓGY

Duchovní škola Rezonance představuje světově jedinečný systém integrální jógy, který čerpá z hlubokého porozumění poselství autentické jógy.

ÚVOD KE KURZU
Přečíst celé +

ÚVOD KE KURZU

Vyučujeme systém, který využívá jógu v životě moderního člověka a zaměřuje se na aplikaci jejích metod dle skutečných životních podmínek provozovatele.

 

Největší škola jógy v Evropě.

Kurz esoterické integrální jógy má své kořeny v rumunské škole jógy MISA, která je největší školou jógy v Evropě. Jejím zakladatelem je profesor jógy Gregorian Bivolaru, který se aktivně věnuje výuce již od roku 1971 a díky své pokročilosti dosáhl vysoké reputace na mezinárodní úrovni. Více se o autorovi našeho kurzu dočtete v jeho životopise.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Přineste si volné oblečení, uzavíratelnou láhev s vodou a podložku (deku, karimatku). V některých centrech je možné si podložku na cvičení zapůjčit.
Ano, v každém centru se nacházejí šatny.
Větší jídlo je vhodné jíst nejpozději 2 hodiny před kurzem, pokud by vás ale přece dohnal hlad, můžete si půl hodiny před cvičením dát něco malého, např. kousek ovoce.
Centra bývají otevřená vždy zhruba 15 min před začátkem kurzu. Během probíhajících lekcí jsme zvyklí se ve společných prostorách pohybovat tiše a tlumit hlas.
Ano, abyste mohli začít chodit do našeho kurzu, nepotřebujete žádné předběžné znalosti ani zkušenosti. Do cvičení se můžete zapojit v plném rozsahu, vždy ale s ohledem na váš zdravotní stav (některé ásany mají kontraindikace). Studentům jiných duchovních škol doporučujeme začít u nás klasicky studiem 1. ročníku, protože s některými základními principy, ze kterých vycházíme, se ještě nemuseli setkat.
Kurz mohou navštěvovat děti od 7 let, horní věková hranice není stanovena.
Samozřejmě můžete, ale je nezbytné poradit se nejdříve s vaším lékařem. Pokud jsou pro vás některé tělesné pozice výslovně nevhodné, je třeba o nich vědět a vůbec je neprovádět. O svém zdravotním problému také informujte svého instruktora.

Oba kurzy vycházejí ze stejného učení, je v nich však uplatňován jiný přístup, jiná perspektiva. Kurz jógy je zaměřený především na praxi hathajógy, učí se na něm velké množství ásan, pránájám a metod kontroly mysli. Teorii bývá věnováno 20-30 min a mezi témata prvního ročníku patří např. očistné techniky, jogínská životospráva a morální zásady. Ve vyšších ročnících přicházejí větší kapitoly jako mahávidjajóga, subtilní barevné proudy, kálačakra, svarajóga a další. Celkové tempo kurzu jógy je pozvolné. Na kurzu tantrajógy je také kladen důraz na praxi hathajógy, vedle ásan a pránájám se ale často provádějí i meditace s hudbou a vyučují se i ásany v páru. Teorii je věnováno 40-60 min, objem probíraného učiva je vyšší a kurz je celkově dynamičtější. První ročník je zaměřen na podrobné, systematické studium 7 čaker, v následujících letech přicházejí kapitoly o tantrickém párovém vztahu, mahávidjajóze, božské magii, tantrickém posvátném erotismu a dalších. Kurz tantrajógy lze obrazně přirovnat k vysokorychlostní silnici osobního duchovního vývoje – každému, kdo je připraven, nabízí velké množství možností, jak učinit doslova kvantový skok na své cestě sebezdokonalování.

Ano, oba kurzy stojí na stejném základě a výborně se doplňují. Vycházejí totiž ze stejných univerzálních principů, ale liší se obsahem i množstvím učiva. Kombinace obou kurzů je velkou výhodou, kterou ocení především ti, kdo věci rádi chápu v širších souvislostech. Oba kurzy se zaměřují na stejná témata v trochu jiné perspektivě a jiném kontextu a současně se věnují zcela specifickým tématům, která se na druhém kurzu neobjeví. Souběžné studium jógy a tantrajógy přináší holistický pohled na svět a člověka v něm a dává k dispozici obrovskou škálu praktických nástrojů pro vnitřní transformaci. Pokud se navíc rozhodnete chodit na tantrajógu i jógu najednou, budete moci čerpat slevu 50 % na druhý kurz.

Kontaktujte koordinátora prvních ročníků ve vašem městě:

Praha  Josse Helman, tel.: (+420) 607 906 525, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Brno  Benitanela Stránská, tel.: (+420) 606 474 650, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Olomouc David Aure Macháček, tel.: (+420) 728 484 476, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Liberec Elonie Dlouhá, tel.: (+420) 603 813 101, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Turnov Ing. Tomáš Žák, tel.: (+420) 732 111 849, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

NOVÉ ROČNÍKY OTEVÍRÁME NA PŘELOMU ZÁŘÍ A ŘÍJNA

Nenechte si ujít úvodní lekci! Stačí vyplnit nezávaznou přihlášku a my vám s předstihem dáme vědět.

 

 

 

 

 

 

NAHORU