Blog: Mezinárodní výzva – zastavme 5G projekt

V následujících dvou letech chtějí telekomunikační společnosti za pomoci jednotlivých státních vlád instalovat 5G síť po celém světě. Je to nahlíženo jako dosud největší společenská změna v celosvětovém měřítku. Budeme mít “chytré“ domy, “chytré“ podnikání, “chytré“ dálnice, “chytrá“ města a auta, která se řídí sama. Prakticky všechno, co vlastníme nebo nakupujeme, od lednic a praček až ke kartonům s mlékem, přes hřebeny a dětské plenky, bude vybaveno anténou a mikročipem a bude bezdrátově připojeno k internetu. Každý člověk na Zemi bude mít trvalý přístup k vysoce rychlostní bezdrátové komunikaci, a to v každém místě na planetě, včetně deštných pralesů, míst uprostřed oceánu a Antarktidy.

Není ovšem všeobecně známo, že to bude znamenat dosud největší změnu životního prostředí v celosvětovém měřítku. Plánovanou hustotu radiofrekvenčních přenašečů si lze těžko představit. Po přidání miliónů nových základních 5G stanic na Zemi a 20 000 nových satelitů ve vesmíru, bude v roce 2020 podle odhadů 200 miliard vysílajících objektů jako součást Internetu věcí, o pár let později jich bude trilion. Komerční 5G na nízkých frekvencích s nízkou rychlostí byl již instalován v Kataru, Finsku a Estonsku v polovině roku 2018. Začátek dalšího rozvoje 5G na extrémně vysokých frekvencích (milimetrové délky) je plánován na konec roku 2018.

Navzdory plošnému popírání, důkazy o škodlivosti radiofrekvenčního záření pro živé organismy jsou alarmující. Existuje více než 10 000 oponovaných studií. Tyto zpracovávají nashromážděné klinické důkazy o příčinách chorob lidské populace, experimentální důkazy o poškození DNA, buněk a orgánových systémů rostlin i zvířat, a také epidemiologické důkazy, že hlavní civilizační choroby (karcinomy, srdeční choroby a diabetes) jsou z velké části způsobeny elektromagnetickým znečištěním.

Celý text mezinárodní výzvy v češtině

Podepsat petici online

 

NAHORU