Šambala - centrum jógy v Brně

Duchovní škola Rezonance působí v Brně již od roku 2000. Od ledna 2014 přesídlilo její centrum do nově zrekonstruovaných prostor na ulici Košinova 75. Kurzy jógy a tantry zde probíhají paralelně ve 3 sálech. Největší sál se nazývá Ánanda, má rozměry 9 x 15 m a pohodlně pojme až 30 cvičenců či 50 lidí na přednášku. Ostatní dva sály, Prema a Mahášakti, mají asi poloviční velikost. Všechny mají koberec.

V prostorech centra se nachází zázemí k posezení a relaxaci, šatny, recepce a kuchyňka a sprcha. Dále je možné využít knihovničku s duchovními knihami a wifi připojení zdarma.

Centrum jógy Šambala provozuje pravidelné celoroční kurzy integrální jógy a tantry, cvičení mužské skupiny Mahavira Ananda, taneční šakti skupinu, skupinu na rozvíjení vztahu duchovní průvodce – aspirant a hostí i další pravidelné aktivity. Konají se zde kratší nebo i vícedenní workshopy s rozmanitou tematikou, duchovní přednášky, promítání filmů či zábavná setkání s povznášejícími uměleckými vystoupeními.

Instruktoři jógy a tantrajógy v Brně

Eulalie Líčeníková

Eulalie Líčeníková

instruktorka tantrajógy Brno
Ing. Miroslav Grepl

Ing. Miroslav Grepl

instruktor jógy Brno
Mgr., Bc. Alena Elonie Došková

Mgr., Bc. Alena Elonie Došková

instruktorka jógy Brno
Mgr. Kateřina Benitanela Stránská

Mgr. Kateřina Benitanela Stránská

instruktorka jógy Brno
Ing. Ondřej Nečas

Ing. Ondřej Nečas

instruktor jógy a tantrajógy Brno
Ing. Michal Švec

Ing. Michal Švec

instruktor jógy Brno
Ing. Veronika Šupálková, Ph.D.

Ing. Veronika Šupálková, Ph.D.

instruktorka tantrajógy Brno
Vojtěch Kadlec

Vojtěch Kadlec

instruktor jógy a tantrajógy Brno
Ing. Aure Macháček

Ing. Aure Macháček

instruktor jógy Brno a Olomouc
Ing. Hana Pařízková

Ing. Hana Pařízková

instruktorka tantrajógy Brno

Pravidelné aktivity v Šambale

Kromě kurzů jógy a tantrajógy a speciálních víkendových akcí mají studenti Duchovní školy Rezonance možnost zapojit se v Brně také do těchto pravidelných aktivit:

  • Mahavira Ananda – skupina otevřená zapáleným mužům od 2. ročníku výše, kteří v sobě chtějí probudit a dynamizovat mužskou sílu, odvahu a duchovní hrdinství. Kontakt: Aure Macháček, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Skupina na otevírání Srdce – pravidelná společná praxe meditačních technik z Vidžňána Bhairava Tantry a další aktivity na probouzení duše. Kontakt: Ondřej Nečas, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Šivaismus – kurz kašmírského šivaismu je určen těm upřímným aspirantům tantrické duchovnosti, kteří se touží stát skutečnými zasvěcenci. Kontakt: Hana Turcu, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Taneční Šakti skupina – skupina otevřená celoročně pro všechny ženy, které touží rozvíjet svou ženskost a objevovat svou vnitřní i vnější krásu. Kontakt: Hana Pařízková, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Spirála jang: Meditace s českou duší – pravidelné meditace ve spirále jang na probouzení duše českého národa. Provádí se synchronizovaně v Praze a Brně, nejčastěji 1x za měsíc každou první neděli v měsíci. Kontakt: Eulalie Líčeníková, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Projekce přednášek a filmů – pravidelné promítání přednášek a dokumentů lektorů z naší školy. Pro aktuálně zařazené přednášky sledujte emailovou konferenci. Kontakt: Ondřej Nečas, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..
  • Karmajóga  – jóga nesobecké odpoutané činnosti. Praktikujeme příležitostně nejčastěji formou dobrovolnictví u nás v centru. Chceš-li nám pomoci, rádi Tě vezmeme mezi sebe! Kontakt: Veronika Šupálková, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Jak se k nám dostanete?

Do centra jógy Šambala se snadno dostanete tramvají č. 1 a 6 (zastávka Jungmannova). Od zastávky sejdete dolů do ulice Veleslavínova, po které budete pokračovat k silnici, tu přejdete a půjdete i nadále dolů chodníkem podél Královopolského tunelu (budete ho mít po pravé straně), který končí na ulici Košinova, kde stanete přímo před budovou našeho centra. Cesta od zastávky tramvaje trvá asi 5 min. Pokud přijedete autem, je možné zaparkovat zdarma v areálu budovy nebo na ulici Košinova.

Knihovnička Šambaly

Jogíni z Brna založili malou knihovničku, která je umístěna v novém sále Šambaly centra. Jedná se vlastně o takové půjčování knih mezi jogíny: někdo nabízí, někdo si půjčuje. Jak to celé funguje si můžete přečíst ve výpůjčním řádu níže a pokud vás zajímá, jaké knihy je možné si momentálně vypůjčit, stáhněte si seznam, který budeme průběžně aktualizovat. Každý může do knihovny vložit na nějakou dobu k půjčování své knížky nebo CD, atd. Nevkládejte však prosím své knihy do knihovny bez vědomí instruktora.

Finanční podpora

Údržba a provoz centra a zajištění správného fungování kurzů něco stojí, proto je i finanční podpora vítána. Jsme nezávislým, nevýdělečným a nepolitickým spolkem a veškeré naše aktivity, jsou založeny na dobrovolné práci na základě principů karmajógy.

Pokud nás chcete finančně podpořit, můžete zaslat finanční příspěvek v libovolné výši na účet: 2400298394 / 2010 (Bankovní spojení v ČR), zpráva příjemci: Dar Šambale

Pro platby ze zahraničí použijte číslo účtu (IBAN): CZ5220100000002400298394
Pro platby ze Slovenska použijte SEPA platbu v EUR, nikoliv platbu do zahraničí.
Při převádění částky na EUR použijte prosím středový kurz ČNB.

Za příspěvek velmi děkujeme.

NAHORU