Šambala - centrum jógy v Brně

Duchovní škola Rezonance působí v Brně již od roku 2000. Od ledna 2014 přesídlilo její centrum do nově zrekonstruovaných prostor na ulici Košinova 75. Kurzy jógy a tantry zde probíhají paralelně ve 3 sálech. Největší sál se nazývá Ánanda, má rozměry 9 x 15 m a pohodlně pojme až 30 cvičenců či 50 lidí na přednášku. Ostatní dva sály, Prema a Mahášakti, mají asi poloviční velikost. Všechny mají koberec.

V prostorech centra se nachází zázemí k posezení a relaxaci, šatny, recepce a kuchyňka a sprcha. Dále je možné využít knihovničku s duchovními knihami a wifi připojení zdarma.

Centrum jógy Šambala provozuje pravidelné celoroční kurzy integrální jógy a tantry, cvičení mužské skupiny Mahavira Ananda, taneční šakti skupinu, skupinu na rozvíjení vztahu duchovní průvodce – aspirant a hostí i další pravidelné aktivity. Konají se zde kratší nebo i vícedenní workshopy s rozmanitou tematikou, duchovní přednášky, promítání filmů či zábavná setkání s povznášejícími uměleckými vystoupeními.

brno01.jpg brno02.jpg brno03.jpg

brno04.jpg brno05.jpg brno06.jpg

brno07.jpg brno08.jpg brno09.jpg

brno10.jpg brno11.jpg brno12.jpg

Instruktoři jógy a tantry v Brně

Mgr., Bc. Alena Elonie Došková

Mgr., Bc. Alena Elonie Došková

instruktorka jógy, 16. ročník, beran
Mgr. Kateřina Benitanela Stránská

Mgr. Kateřina Benitanela Stránská

instruktorka jógy, 9. ročník, kozoroh
Ing. Ondřej Nečas

Ing. Ondřej Nečas

instruktor jógy a tantry, 18. ročník, býk
Ing. David Aure Macháček

Ing. David Aure Macháček

instruktor jógy, 18. ročník, kozoroh
Ing. Michal Švec

Ing. Michal Švec

instruktor jógy, 16. ročník, štír
Ing. Veronika Šupálková, Ph.D.

Ing. Veronika Šupálková, Ph.D.

instruktorka tantry, 18. ročník, rak
Vojtěch Kadlec

Vojtěch Kadlec

instruktor jógy a tantry, 16. ročník, vodnář
Ing. Hana Pařízková

Ing. Hana Pařízková

instruktorka tantry, 10. ročník, střelec

Pravidelné aktivity v Šambale

Kromě kurzů jógy a tantry a speciálních víkendových akcí mají studenti Duchovní školy Rezonance možnost zapojit se v Brně také do těchto pravidelných aktivit:

Jak se k nám dostanete?

Do centra jógy Šambala se snadno dostanete tramvají č. 1 a 6 (zastávka Jungmannova). Od zastávky sejdete dolů do ulice Veleslavínova, po které budete pokračovat k silnici, tu přejdete a půjdete i nadále dolů chodníkem podél Královopolského tunelu (budete ho mít po pravé straně), který končí na ulici Košinova, kde stanete přímo před budovou našeho centra. Cesta od zastávky tramvaje trvá asi 5 min. Pokud přijedete autem, je možné zaparkovat zdarma v areálu budovy nebo na ulici Košinova.

Pronájem sálu v Brně

Brněnské centrum jógy Šambala nabízí pronájem dvou sálů pro zajištění jednorázových i pravidelných aktivit, především cvičení jógy. Prostory velkého i malého sálu jsou také vhodné pro vaše přednášky, semináře, duchovní aktivity, různá energetická cvičení, zkoušení divadla, tance, apod. V případě zájmu nás můžete kontaktovat na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a na podmínkách se domluvíme.

Knihovnička Šambaly

Jogíni z Brna založili malou knihovničku, která je umístěna v novém sále Šambaly centra. Jedná se vlastně o takové půjčování knih mezi jogíny: někdo nabízí, někdo si půjčuje. Jak to celé funguje si můžete přečíst ve výpůjčním řádu níže a pokud vás zajímá, jaké knihy je možné si momentálně vypůjčit, stáhněte si seznam, který budeme průběžně aktualizovat. Každý může do knihovny vložit na nějakou dobu k půjčování své knížky nebo CD, atd. Nevkládejte však prosím své knihy do knihovny bez vědomí instruktora.