Reportáž: Tantra Festival 2015

Přátelé, kamarádi,

vám, co jste na TF byli, posílám malou vzpomínku, vám, co jste nebyli, možná pozvánku na příště. Je to můj pohled, moje zážitky, moje sdílení, moje nadšení. Nebudu moc psát o jednotlivých workshopech a přednáškách, ale spíše o celkovém dojmu.

Na letošní tantra festival jsem se nijak zvlášť netěšil. Byl jsem v poslední době v jednom kole, takže jsem věděl, že se tantra festival blíží, že na něj pojedu, že tam budou lidé z Rezonance, ale víc prostoru jsem té příležitosti nevěnoval.

report tf15 01A pak byl najednou pátek, stojím před ašrámem, naloďujeme se do auta k Markovi a vyrážíme. Už cestou začínám pojímat podezření, že mě čeká něco skutečně výjimečného. Zjišťuji, že složení našeho auta v danou chvíli není vůbec náhodné, synchronicity nás všechny přivedly přesně do tohoto bodu a mě nezbývá než znovu žasnout nad tím, jak je vesmír geniální místo, které je naprosto precizně dirigované.

Po cestě, která uběhla naprosto bleskově (a to jsem ani neřídil) ((tím autor naznačuje, že byla dodržovaná nejvyšší povolená rychlost .-) )) plynutí času se však změnilo, ačkoliv hodiny ukazovaly, že cesta trvala 2.5 hodiny, dorazili jsme do Atlantisu hned.

V Atlantisu už bylo v podstatě vše připravené, díky perfektní organizaci Verči Šupálkové a Emeli s Elonkou. Na nás už čekala jen milá povinnost se navečeřet a pak se kochat posledním dolaďováním tanečního vystoupení mezi Světlanou, Míšou a Dianou. Holky do toho šly naplno a bylo to úchvatné. Když se pak holky ještě po tanci protahovaly, doufal jsem, že až budu velký, dokážu své tělo také tak zpružnit a přivést praxi ásan na fyzické úrovni k takovému stupni dokonalosti. Wow!

O nocích gentleman mlčí, ale bylo milé potkat právě dorazivšího Honzu Roubíčka a Soňa, která se připravovala na uvádění, byla ve své rozespalosti super-roztomilá 

Ráno nás našlo plné očekávání. Atlantis ožil příjezdem spousty karmajogínů, se kterými jsme zahájili den společnou meditací. Opět jsem si uvědomil, kolik je za celou akcí práce. Všichni lidé věděli, co mají dělat, kam mají jít... To jsou detaily, které si člověk začne uvědomovat, až když nahlédne do zákulisí, ale chtěl bych na tomto místě vzdát velký hold všem organizátorům za jejich mnohdy mravenčí práci.

Festival nesl podtitul „Všechny barvy bytí“ a pro mě to pokryl dokonale. Užili jsme si chutné jídlo, spali v peřinách jako na zámku, užili si legraci, tanec, ale sáhli jsme si i na dojemná a někdy bolavá témata, ale vše bylo prostoupeno energií přijetí a lásky. Nezažil jsem na festivalu žádný transcendentální stav, „jen” lidství v nejčistší podobě podpory, lásky a soucitu.

Dlužno podotknout, že můj festival byl hodně zabarvený workshopy a přednáškami Focy [Foky] a Marie z londýnského Tara Yoga Centre. Z jejich akcí jsem si odnesl, že intenzitu zážitků si můžeme užít buď zesilováním vnějších podnětů anebo zvětšováním pozornosti a jemnosti nás samých.

report tf15 02Byly to právě ty maličkosti, které mě tentokrát tolik ohromily. Zapomněl jsem například během uvádění něco říct a než jsem stačil obejít všechny ostatní uvaděče v sálech, aby to oznámili za mě, už všechno věděli a byli připravení. Nadšení z pečlivosti a podpory týmu v tu chvíli neznalo mezí. Hodně silně jsem zažíval, jak jsou lidi super.

Sobotu jsme zakončili divokou party, kdy jsme s otevřenými citlivými srdci probudili navíc vášeň v krvi, nohách, rukách, tělech... pod taktovkou DJ Awenaila, který představil i něco ze své dílny. DJ Awenail rulez!

Neděle se přes nás převalila opět s notnou dávkou informací a zážitků, krásný Kupid-Amorek-Lenička vylosovala šťastlivé výherce tomboly, plní vděčnosti jsme poděkovali Bohu za dary festivalu a byl konec. A opět jako včelky karmajogíni uklidili všechny dekorace, během hodiny bylo vše hotovo. Byla radost být součástí toho celého velkého soukolí.

Děkuji všem, kteří se na přípravě festivalu podíleli, a přeji všem, ať si udržujeme anebo alespoň snadno znovu objevujeme otevřenost, upřímnost a čistotu, kterou jsme mohli načerpat.

Odvezl jsem si velké nadšení, které se mi doufám povedlo vyjádřit těmito pár řádky, velkou radost a spoustu lásky.

Příští rok na shledanou!