Nyní je správný čas, aby se každý pokusil konstruktivně pochopit, o co se ve skutečnosti snaží americký prezident Donald Trump, a pokusit se dešifrovat dvojznačný způsob, jakým to dělá.

Tento kontroverzní vůdce má mnohem jasnější agendu, než by si kdo mohl představovat, jak co se zahraniční politiky týče, tak domácích záležitostí. Jelikož však k dosažení těchto cílů potřebuje zůstat u moci a samozřejmě také při životě, jeho strategie je tak jemná a rafinovaná, že si ji téměř nikdo neuvědomuje.

Přidat komentář

V minulém článku jsem psal o metodách, které slouží k udržování našeho těla i mysli v dobrém stavu a v dokonalém zdraví a které je vhodné praktikovat dlouhodobě, jako celkový podpůrný program. V dnešním článku píšu o konkrétních přírodních přípravcích pro posílení imunity, které můžete používat v této době, abyste zvýšili svoji obranyschopnost a tedy i odolnost vůči viru Covid-19 (stejně jako vůči jakémukoli jinému viru nebo bakteriím, s nimiž můžete případně přijít do styku). Pokud jste už onemocněli, tyto přípravky vašemu tělu dopomohou k uzdravení, protože podpoří vaši imunitu.

Přidat komentář

Hned na začátku můžeme říci, že uprostřed všech nejasností panujících ohledně koronaviru bylo jistých několik věcí – například to, že se můžeme uzdravit. Dále mimo jiné to, že ne každý onemocní, a to dokonce i když byl vystaven virové nákaze. Určité skupiny byly označeny za vysoce rizikové – především starší lidé a ti, kdo trpí chronickými chorobami. Rozdíl mezi vysoce rizikovými skupinami a skupinami s nízkým rizikem se odvíjí od imunity. Čím lepší je vaše imunita, tím odolnější jste vůči viru.

Přidat komentář

Pokud v této době žijete kdekoli v Evropě, pravděpodobně jste nedávno zjistili, že máte spoustu času a velmi málo možností, jak s ním naložit. Co potřebujeme, je vymyslet, jak naložíme se vším tím časem, který nám nečekaně spadl do klína, a jaký vliv to může mít na naše zdraví.

Víme, že většinou tvrdě pracujete a tyhle neplánované prázdniny se zdají ideální pro střídavé sledování televizních seriálů a nejnovějších zpráv ohledně koronaviru. Ale můžete si být jistí, že už po pár dnech se budete cítit těžcí, unavení a nespokojení. A to – věřte tomu, nebo ne – bude mít vliv na vaše zdraví.

Přidat komentář

Navzdory všeobecnému přesvědčení cesta jógy od svých aspirantů nevyžaduje vzdát se společenského života a každodenních povinností, aby mohli trávit život v ústraní mimo civilizaci prací na svém povznesení. Jejím cílem je naopak všechny nabyté duchovní zkušenosti prakticky integrovat do každodenního života. Přesto je nezpochybnitelné, že pobyt na tichém a klidném místě v přírodě, kde se můžeme bez rušení věnovat rozjímaní, meditacím a dalších technikám jógy, je k prohloubení sebepoznání a k duchovní transformaci nanejvýš příznivý.

Moudré řešení, jak skloubit tyto dva pohledy, tedy introspektivní stránku jógy se svojí společenskou úlohou, představuje pravidelná účast na retreatech, tedy pobytech v odloučení, kde se po nějakou dobu můžeme intenzivně buď o samotě, nebo se skupinou společně naladěných lidí věnovat své praxi.

Přidat komentář

„Festivalu jsem se zúčastnil jako karmajogín, měl jsem na starost dozorování v jednom sále. A zjistil jsem, že díky tomuto jsem si festival užil a prožil jej mnohem více, než kdybych byl pouhý návštěvník, neboť takto jsem měl možnost podílet se i na jeho chodu.

Festival vždy nabízel hned několik možností a líbilo se mi, že člověk nebyl odkázán pouze na jednolitý program, ale že měl na výběr hned tři programy ve třech sálech, ať už to byly přednášky anebo workshopy.“

Přidat komentář

Již tradičně, každý rok, na přelomu října a listopadu, zavítá do našich center Duchovní školy Rezonance andělská atmosféra. Týden andělů, jak se tato nádherná akce jmenuje, s sebou přináší krátké meditace s anděly a archanděly, jež probíhají synchronizovaně ve stejný čas po celém světě.

I díky tomu je mnohem snazší se v rámci této akce andělským světům otevřít a zažít tak alespoň na chvíli jejich povznášející a milující přítomnost.

Přidat komentář

„…a v jednu chvíli, domnívám se, že to bylo 3. den, jsem onen subtilní zvuk udržel v pozornosti déle než obvykle a s tím zároveň přišlo ono překročení do jiné úrovně. Najednou se uvnitř mě, v ohromném prostoru, rozprostřel nesmírný hluboký klid přinášející sebou zároveň slovy nepopsatelnou blaženost“,… „tento nekonečný prostor mi ukázal možnost nebýt jen vláčen myšlenkami, touhami a pocity, ale v odstupu mít nad nimi kontrolu, … „jsem přesvědčen, že zkušenosti získané na táboře Laja a po něm její každodenní praktikování je pro mě velikým pomocníkem při hledání, odkrývání, čištění a prozkoumávání cesty za mým pravým Já.“

Přidat komentář

Po skončení se s velkou chutí vydávám do světa. Připadám si jako v ráji, nebo spíš, že ho mám já v sobě a všude s sebou. Připadám si dobře ve svém těle a cítím takový nadhled nad věcmi, které se dějí kolem mě. Něco jako když dlouho cestujete a potom se vrátíte domů, vše najednou vidíte zase trochu z jiného úhlu pohledu. Letos jsem si uvědomila, že tu hru na maminku a neposedné batole můžu vlastně hrát pořád i mimo tábor átmanu, mimo meditace. V jakýkoliv okamžik jsme vlastně v meditaci. Můžu si hrát a bavit se tím v podstatě kdykoliv. To sebou nese také to, že se už nikdy v životě nemusím nudit.

Přidat komentář

Na letošním táboře lajajógy se nás začátkem července sešlo několik desítek a společně jsme se věnovali intenzivní praxi. Nechali jsme elektronická zařízení spolu s běžným životem v našich domovech.

Drželi jsme také maunu, tedy celý týden nikdo nepromluvil ani slovo. Za těchto klidných podmínek jsme prováděli lajajógu – ta je pro jogína stejně důležitá, jako pero pro spisovatele.

Přidat komentář
NAHORU