Ing. Aure Macháček

instruktor jógy Brno a Olomouc, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Své duchovní hledání jsem vědomě započal v 19 letech. Psal se rok 1999 a já v té době bydlel na venkově, uprostřed krásné přírody Beskyd, kam jsem se odstěhoval z města kvůli snazšímu životu se svým psem. Když jsem žil ve městě, neměl jsem mnoho zájmů, můj život neměl směr, ani cíl. Trávil jsem čas sněním při poslechu hudby, posedáváním s kamarády po hospodách a na koncertech.

Pod vlivem svého podivně chovajícího se kamaráda a spolužáka z gymnázia, který v jedné chvíli přestal jíst maso a začal číst knihy o Bohu a mimozemských civilizacích, jsem se napřed ze zvědavosti a pak postupně s čím dál tím větším zápalem, začal o duchovno zajímat sám.

Četl jsem knihy o zdravé výživě a různých cvičeních, které jsem pak i praktikoval. Přestal jsem postupně jíst maso, založil si zahrádku a začal pěstovat vlastní „biozeleninu“. Hospody jsem vyměnil za les a louky, a v přírodě jsem díky tiché kontemplaci čím dál tím více nacházel zdroj neutuchající lásky a krásy.

Začalo se probouzet mé srdce a spolu s ním rozšiřovat i mé vědomí. Rok „volna“ po gymnáziu uběhl a já jsem se chystal odstěhovat do Brna, kde jsem měl začít studovat na VŠ. S přestěhováním do Brna v r. 2000 bylo spojeno i mé přání začít navštěvovat kurzy jógy, kterou jsem zkoušel cvičit doma podle knih a která mi přišla nejobsáhlejší ze všeho, co jsem poznal. Týden po zápisu na VŠ jsem objevil kurzy jógy tehdy Sdružení Rezonance. Na úvodní přednášce si mě svým optimismem, nadšením a pokorou získal Eduard Selea, můj budoucí instruktor. Zapůsobil i Eduardův rumunský původ ;-)

Pod jeho vedením jsem začal integrální jógu praktikovat na kurzech i ve svém volném čase. Jóga se stala mým zájmem číslo 1. Našel jsem nové přátele a dnes můžu říci „rodinu“. Zapojoval jsem se na kurzu čím dál tím více, účastnil se všech víkendových akcí, které Rezonance pořádala, a po roce se vypravil poprvé na mezinárodní tábor jógy do Rumunska, v Baile Herculane. Teprve tam jsem poznal velikost a hloubku duchovní školy MISA, jíž je Duchovní škola Rezonance pobočkou. Měl jsem také možnost poprvé vidět zakladatele školy, zasloužilého učitele jógy Gregoriana Bivolaru.

Brzy poté se i u mě dostavily první úspěchy v meditaci, energie při cvičení ásan začala proudit. Po pěti letech praxe na kurzech i doma jsem dostal možnost vést sám kurzy v Olomouci, za instruktora odcházejícího založit novou pobočku školy do jiné země. Přijal jsem ji a od r. 2005 jsem další dva roky dojížděl týdně do Olomouce. Motivací mi byli studenti a přesvědčení, že dělám tu nejlepší věc na světě.

Za rok jsem začal vést kurzy i v Brně, v centru jógy Šambala. Protože jsem měl touhu žít jógou denně, rozhodl jsem se odjet do Rumunska a strávit nějakou dobu v ášramu. Dostal jsem se do toho největšího, co v Bukurešti stojí. Na Piperu. Karmajóga, jóga odpoutané činnosti, každodenní praxe hathajógy a společné meditace se mi staly náplní po dva roky mého života.

Přivoněl jsem k ájurvédě, naučil se rumunsky, a začal pomáhat s překládáním. Po návratu z Rumunska, na konci r. 2010, jsem po krátké pauze začal opět vést kurzy v Brně. Abych si prohloubil dovednosti a znalosti instruktora, začal jsem v r. 2013 navštěvovat mezinárodní kurz pro instruktory s Advaitanandou v Dánsku. Věnuji se též rozvíjení mužnosti ve skupině Mahávíra Ánanda. 

NAHORU