Podle starověké ájurvédské vědy je zdraví dáno rovnováhou a harmonií mezi rozličnými vitálními silami, které podporují život člověka, a zároveň mezi mikrokosmem jeho bytosti a vnějším prostředím (makrokosmem), jehož je součástí.

Ve vizi tisícileté moudrosti ájurvédského systému představuje osobní rovnováha a harmonie mezi člověkem a vesmírem jak vertikální, vzestupný a vývojový rozměr, tak i horizontální rozměr vzájemného působení. Lidské zdraví je tu dynamickým stavem. Je to projev rovnováhy a harmonie, které člověk prožívá na všech úrovních.

Tento text ozřejmuje mnoho blahodárných účinků jógových ásan osvojených v rámci našeho kurzu jógy, které očisťují, vytvářejí harmonii a vnitřní vyrovnanost.

Představuje ve strukturované formě jóginského terapeutického průvodce, který obsahuje řadu chorob spolu s uvedením specifických jógových technik léčení.

Léčivé milování

Existuje jedno lidové rčení: "Milování je lékem chudých". Také taoistická tradice přiznává milování tělesné léčivé účinky, kromě toho jej však považuje za možnost povznesení duše.

Taktéž mnoho jiných východních duchovních cest transformovalo milování v opravdové umění.

Jóga učí, že vyvážená lakto-vegetariánská strava časem skvěle upevňuje zdraví a zároveň v psychické sféře naší osobnosti vytváří jakýsi "vnitřní reflex" mající podobu komplexního euforického, velmi harmonického prožívání, daného blahodárným souzněním se subtilními kosmickými energiemi, jež se nacházejí v naší bezprostřední blízkosti i na místech velmi vzdálených...

Jóga smíchu

Není žádným tajemstvím, že úsměv přináší více světla a krásy do tváře těm, kdo usměvavou tvář nosí. Úsměv, kromě toho že nic nestojí, nabízí radost a kouzlo také těm, kdo ho přijímají i těm, kdo ho dávají.

Lidé jenž nejsou zamračení za žádné situace a dokáží kdykoliv rozdávat úsměv budou za tento svůj postoj odměněni zvětšením vlastního charisma a krásy.

Pro léčení celé řady chorob včetně nádorů rakoviny je doporučována sedmá dieta doktora Ohsawy, při níž můžeme za velmi krátkou dobu dosáhnout účinných výsledků.

Je nejpříznivější a zároveň nejúčinnější z diet doporučovaných doktorem Georgem Ohsawou, zakladatelem makrobiotiky...

Účinné metody ochrany aury

Nepřítelem č. 1 pro naši auru je nervozita a stres. U podrážděných a protivných lidí můžeme vypozorovat, že s postupem času projevují stále vážnější poruchy své osobnosti.

Impulzivita, věčná nespokojenost a další negativní stavy, které často prožíváme (např. strach, nenávist, žárlivost či odpor) působí na naši auru zevnitř a postupně v ní utváří stále větší „trhliny“...

Drogy moderního světa

Společnost ve které žijeme nám těmito způsoby pomáhá vytvářet a udržovat nové a nové druhy závislostí. Je to bludný kruh, ze kterého se dokážeme vyprostit pouze pokud si uvědomíme, že jsme skutečně závislí na určitých věcech, které nám škodí.

Až když se pokusíme z tohoto kruhu uniknout, poznáme jak pevný ve skutečnosti je. Do té doby nám můžou naše nezdravé návyky připadat normální.

Kouzlo doteku

Nedávné vědecké objevy potvrzují, co duchovní systémy proklamovaly již dávno:

Dotek představuje způsob hluboké komunikace, která přenáší signály, jenž jsou schopny v těle vyvolat neurohormonální reakce, jako je třeba produkce hormonu oxytocinu, který je úzce spojen s pocity intimity, lásky, něhy a nakonec i se stavem hlubokého štěstí...

Terapie hudbou

Používání terapie hudbou může přinést moderním lidem velký užitek. Její inteligentní aplikace umožňuje uchovat si kontrolu nad našimi vnitřními stavy a v pokročilých fázích, pokud vytrváme, umožňuje i jejich harmonizaci.

Současný člověk musí čelit řadě různých problémů a tlaků, což zahrnuje obrovskou směsici mentálních a emočních stavů. V této situaci nám může být vhodná hudba pomocí k nalezení ztracené rovnováhy.

NAHORU