MgA. Zuzana Emeli Perničková

instruktorka jógy Brno, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Emelina patří k nejzkušenějším instruktorům naší duchovní školy. Vyrůstala v Austrálii, kam její rodiče za komunismu emigrovali. Vystudovala malbu na Fakultě výtvarných umění v Brně. Během studia se začala věnovat i józe, v níž intuitivně spatřovala cestu ke štěstí a zvýšení kvality života.

Hloubku a sílu systému jógy však skutečně pochopila teprve na mezinárodních táborech jógy. V té době se jí jóga postupně stala životním stylem i krédem. Její přirozený aktivismus z ní brzy učinil srdce čerstvě se utvářející, aktivní jogínské komunity.

Kurzy naší školy se postupně rozšířily do dalších měst v ČR, pořádaly se meditační štafety, duchovní víkendy s různou tématikou a první tábory. Po skončení studia se přestěhovala do Prahy, aby mohla žít v epicentru rozvíjející se školy. Podílela se tam na vzniku prvního předchůdce současného pražského ášramu. Zkušenosti k tomu sbírala i v ášramech v zahraničí.

Postupně začala objevovat také svět tantry. Uvědomila si důležitost individuálního spojení s nejvyšším principem Vědomí neboli Šivou a začala se věnovat metodám a tradičním postupům pro prohloubení svého vztahu s ním. Její zájem o tantru, obrovská energie a organizační schopnosti, společně s talentem spojovat lidi, ji dovedly za dalších několik let k založení Tantra Festivalu, který se nyní koná každoročně a vytvořil platformu sjednocení české tantrické scény.

Vedle vlastní soustavné jogínské a tantrické praxe experimentovala s účinky různých očistných stravovacích režimů a prohlubovala své znalosti tradičního jogínského lékařství, ájurvédy. Vždy milovala svět bylin a rostlin a jejich tajemných léčivých účinků a v ájurvédě viděla možnost, jak bezprostředně pomáhat lidem a léčit je.

Páteří všech jejích aktivit však od počátku byla a stále je jóga, která představuje osu celé její cesty. Úspěšně vychodila mezinárodní kurz pro instruktory jógy, vedený Advaitanandou. Její obsáhlá závěrečná práce věnovaná vztahu léčivých bylin a čaker byla vyhodnocena v jejím ročníku jako nejlepší.

Od roku 2005 vyučuje jógu v Praze a mezi jejími studenty je i řada instruktorů. Po několik let koordinovala pražskou pobočku naší Duchovní školy a je neúnavnou organizátorkou jejího života.

Emelina věří, že jóga je v pravém slova smyslu nevyčerpatelná a může obohatit kohokoli právě v té životní situaci, v níž se nachází. Klade důraz na zapojení srdce do všeho, co děláme, spolu se systematickým úsilím o transformaci.

Vzdělání v oblasti jógy, tantry, práce s tělem, masáží, léčení a terapii:

 • Yoga Teacher Training Course (Advaita Stoian - Dánsko)
 • Šakti coordinators group (Adina Stoian, Georgiana Danet – Itálie, Švédsko)
 • Rekondiční a rekvalifikační kurz masáží (Praha)
 • Dvouletý kurz ájurvédy (Govindadží, Ajurvédská instituce Dhanvantri - Praha)
 • Zasvěcení do techniky Božského umění (Divadelní skupina Sofrozín - Praha)
 • Tantrická a erotická masáž (Tantra Templet – Dánsko)
 • Víkendový seminář pro ženy na probouzení vnitřního ohně (Adina Stoin - Olomouc)
 • Heartcore initiation (Německo)
 • Iniciace do techniky romantického transu (Sympózium jógy - Rumunsko)
 • Iniciace do techniky Hromosvodu Boží vůle (Sympózium jógy - Rumunsko)
 • Zasvěcení do spojení s božstvy Kalki avatár, Indra, Kršna
 • 3 měsíční pobyt v ašrámu, duchovním centru v Bukurešti
 • V současnosti se účastní čtyřletého kurzu Tantra Teacher Training (Advaita Stoian - Dánsko)

NAHORU