Skupina na probouzení Srdce

Probuzená duše neboli otevřené Srdce je základním předpokladem pro to, abychom se mohli začít na duchovní cestě transformovat a pokročit ke zjevení své nejhlubší bytostné podstaty – átmanu. Současně je to možná ta vůbec nejtěžší část naší cesty, protože dokud se skutečně důvěrně nespojíme se svojí duší, zůstávají naše kroky stále nejisté a plamen duchovní aspirace je ohrožován každým větším závanem větru.

Jakmile však jednou úspěšně přesuneme těžiště své pozornosti z hlavy do srdce, dostaneme křídla a můžeme pevných krokem neohroženě kráčet vstříc poznání nejhlubší pravdy o nás samotných. Probuzená duše nás bude podporovat ve všech činnostech a učiní z nich privilegované příležitosti k sebepoznání.  Rychlost naší transformace se neuvěřitelně zrychlí a také se konečně vymaníme z utrpení, do kterého nás vrhá vlastní nevědomost a neschopnost transcendovat své nižší tužby. 

Uvědom si, že v tělech ostatních existuje stejné esenciální božské Vědomí, jako ve tvé bytosti. Pokud se úplně vzdáš očekávání od svého těla a závislosti na něm, během pouhých několika dní objevíš božskou Všudypřítomnost.

Vidžňána Bhairava Tantra, sútra 107

Touha poznat vlastní duši ukončí všechny jiné tužby.

Rúmí

Tato skupina je otevřená všem kurzistům Rezonance, kteří si přejí na probouzení své duše pracovat dlouhodobě a systematicky. Pro každého svého člena, který v sobě chová opravdovou aspiraci v tomto směru, je díky společnému sdílení a praxe velkou podporou.

Skupina se schází jednou týdně, přibližně na 45 minut až hodinu. Na začátku provádíme pokaždé stejnou meditaci pro centrování do duchovního Srdce. V druhé části setkání se pak věnujeme dalším meditačním technikám z Vidžňána Bhairava Tantry, jako je např. transfigurativní „nazírání“ božské esence v jednom z nás nebo vytváření společné „sítě srdcí“ apod.

Kromě toho v druhé části setkání také na skupině hrajeme různé hry zaměřené na prohlubování kvalit potřebných pro probouzení duše, promítáme si inspirativní videa a krátké přednášky, čteme nabité duchovní texty a básně, věnujeme se józe krásy a dalším aktivitám, které mají za cíl dotknout se a začít probouzet naše Srdce.

Setkání se může zúčastnit každý, i bez přesné znalosti prováděných technik. Na požádání je možné jednou za čas zasvěcení do vybraných meditací zopakovat, nicméně samotná skupina má praktický charakter, nejedná se o teoretický kurz.

Jste zváni spočinout v tichosti svého bytí!  ♡

Kontakt

Ondřej Nečas (Brno)
tel.: 776 277 824
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zuzana Klimšová (Praha)
tel.: 777 619 181
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NAHORU