Mgr. Kateřina Benitanela Stránská

instruktorka jógy Brno, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Už je to dávno, co jsem se poprvé setkala s jógou. Ale tenkrát jsem ještě nevěděla, že se jedná o jógu. Bydlela jsem tehdy s rodiči na malé vesnici a chodila do základní školy. Mohlo mi být kolem dvanácti let. Byla jsem v pubertě a čas od času jsem měla konflikty s rodiči. Nesouhlasili s mými názory, občas mi něco zakazovali… zkrátka – snažili se mě vychovávat. Měla jsem pocit, že mi nikdo nerozumí a že ani nevím, proč na tomhle světě vůbec jsem. V takových chvílích jsem se zavírala do pokojíčku a dělala jsem stojku. Byla jsem hlavou dolů, opřená o ruce a tělem o dveře. Jako bych snad tenkrát tušila, že právě obrácená poloha mě může přivést víc k sobě, ke stavu smíření, vnitřního klidu a k poznání.

Roky plynuly, puberta odezněla, ale touha nalézt a pochopit smysl mojí existence, zůstávala.

Se systematickým cvičením jógy jsem začala během vysokoškolských let. Nejprve jsem cvičila sama doma podle knihy. Výsledky cvičení byly dobré, ale nějak mi to nestačilo. Tušila jsem, že by to všechno mohlo vést ještě dál. Pátrala jsem po nějakém kurzu jógy a našla Duchovní školu Rezonance.

Kurzy v této škole mě úplně ohromily. Studovala jsem všechny tištěné materiály, které jsem na kurzu dostala. Nadšeně jsem praktikovala očistné techniky, ásany i všechno ostatní, co jsem se na kurzu naučila. Kromě fyzických účinků jsem začala vnímat i jemnější, subtilní účinky cvičení. Otevřel se mi tím úplně nový rozměr existence. A jóga se stala součástí mého každodenního života.

Na konci prvního ročníku jsem se vydala na mezinárodní jógový tábor do Rumunska do Costinesti. Celý tábor byl pro mě velice transformující. Bylo to jako bych objevila nový svět. Plně jsem pocítila autentičnost a hloubku jógového učení, jak se předává v této duchovní škole. Pociťovala jsem obrovskou vděčnost vůči duchovnímu průvodci této duchovní školy Griegovi – za to všechno, co pro nás dělá. Za tu spoustu duchovních darů, které jsem na táboře obdržela. Začala jsem ho vnímat jako svého skutečného duchovního otce a plně jsem se oddala duchovní cestě, po které mě od té doby doprovází.

Zamýšlela jsem se, co bych tak mohla udělat „na oplátku“ já pro něj? A tehdy jsem se dověděla, že nejkrásnější dárek, který aspirant může svému duchovnímu průvodci dát, je jeho vlastní hluboká transformace. A to se snažím dělat – neustále se transformovat.

Velkým nástrojem vlastní přeměny je pro mě instruktorování. Prošla jsem dvouletým výcvikem pro instruktory jógy vedeným Advaitanandou a od roku 2014 kurzy jógy učím.

Lidé, kteří sami sebe poznají hluboce a intimně ve své nejhlubší podstatě, naleznou Boha uvnitř sebe.

  Grieg

Tento citát duchovního průvodce odpovídá na moji dávnou otázku: poznat sám sebe a objevit tak Boha v sobě – to je ten smysl mého života.

Těším se na všechny, kteří s touhou objevit Boha v sobě přijdou na moje lekce.

 

NAHORU