Mgr. Kateřina Benitanela Stránská

instruktorka jógy, 9. ročník, kozoroh, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

První informace o tom, co je to vlastně jóga, se ke mně dostaly zhruba před 6 lety, když mi kamarádka půjčila knihu „Učím se jógu“ od známého jogína a autora André van Lysebetha. Když jsem se v této knize dočetla o účincích, jaké má jóga na fyzické tělo, byla jsem tím nadšená a začala podle této knihy cvičit sama doma.

Po nějaké době jsem začala chodit na kurzy Duchovní školy Rezonance a postupně jsem zjišťovala, jak neuvěřitelně komplexní celý systém jógy je. Že to není jen sestava fyzických cvičení, ale především duchovní cesta. Zjistila jsem, že mnohé věci, které se učím na kurzu, můžu uplatňovat v běžném životě.

Každý den mi tisíciletý systém jógy dává odpovědi na otázky světského i duchovního života.

Každodenní duchovní praxe dává mému životu směřování. Vede mě k poznání sebe sama. Cvičení jógy ve mně probouzí stav radosti a bezdůvodného štěstí. Jsem schopná vidět krásu všude kolem sebe, i v malých nepatrných věcech.

Kromě kurzů jógy se účastním i různých seminářů pořádaných Duchovní školou Rezonance zaměřených na duchovní rozvoj či na probouzení ženskosti. Každoročně jezdím na mezinárodní jogínské tábory do Rumunska.

Věnuji se i rozvíjení a prohlubování vztahu s duchovním průvodcem. Vedu skupinu Duchovní Průvodce - aspirant, což je skupina zaměřená právě na prohloubení vztahu s duchovním průvodcem.

V roce 2014 jsem začala jógu i učit. Díky předávání této tisícileté moudrosti pro mě jóga získala další rozměr. Zjišťuji, že stejně jako se duchovně vyvíjejí a proměňují moji studenti, vyvíjím se i já. Dávná moudrost praví „Poznej sám sebe a poznáš tak svět s jeho skrytými silami“. Ráda na svém kurzu uvítám každého, kdo touží skrze poznání sebe sama poznávat „svět“.

NAHORU