Tábor jógy v Costinesti – duchovní prázdniny u moře

Napadlo vás někdy, že by bylo pěkné prožít horké letní dny tak, že budete odpočívat na pláži a přitom i cvičit jógu? Letní tábor jógy v rumunské Costinesti vám nabízí oboje – poležení na mořském břehu a praxi jógy od rána do večera. Jsou to překrásné duchovní prázdniny u moře, které trvají celých pět týdnů.

Letní duchovní festival

Tábor jógy v Costinesti je výjimečný v mnoha ohledech – svým obrovským rozsahem, hlubokým a nesmírně pestrým obsahem a taky silným podpůrným energetickým polem, které cítí všichni účastníci. Program začíná už brzy ráno a někdy končí až hluboko v noci. Zahrnuje každodenní meditace včetně cvičení lajajógy s mantrami deseti Velkých kosmických mocností, speciální meditace ve spirále jang, mimořádná zasvěcení, konference určené mužům a ženám, množství přednášek na nejrůznější témata a umělecká vystoupení. Studenti vyšších ročníků se můžou zapojit i do společného cvičení pokročilých jogínských technik, jako je phowa nebo mahámudrá. Takže program je nabitý – ale není povinné účastnit se všech aktivit. Můžete si vybrat, co vás zajímá, a nechat si volný čas na koupání ve vlnách Černého moře.

costinesti3Výjimečná zasvěcení

Na táboře v Costinesti mají všichni účastníci možnost dostat některá mimořádná zasvěcení, která se nevyučují na běžných lekcích v kurzech. Je to příležitost naučit se silné a účinné jogínské techniky (jako je například technika hromosvodu nebo vstup do blahodárného transu) anebo získat speciální mantry pro spojení s Kršnou, Indrou, Kalki avatarem a dalšími. V Costinesti se taky dá přihlásit do Charismatického teofanického hnutí.

Miss Šakti

Další nezapomenutelnou událostí, která na vás na táboře v Costinesti čeká, je slavná soutěž Miss Šakti. Je to duchovní show, která oslavuje ženskost a je plná radosti, smíchu, krásy, štěstí a lásky. Tady je cítit šakti energie v akci. Ženy, které se do této soutěže přihlásily, často říkají, že tím udělaly veliký skok k probuzení stavu šakti. Je to pro ně příležitost objevovat svoji ženskost, tvořivost a spontánnost. Miss Šakti má silnou atmosféru sesterství, nejde v ní vůbec o vítězství nebo soutěživost, ale o oslavu, která obohatí každého, kdo se jí účastní. To platí i pro diváky. I oni zažijí dotyk šakti a častokrát dokonce změní svůj pohled na ženskost a ženskou energii.

Meditace při příležitosti hiatu

Na táboře v Costinesti se můžete taky zapojit do neopakovatelné meditace v astrologickém momentu hiatu (neboli přechodu roku). Když budete v tomto okamžiku nového začátku pozorní a soustředění, vědomě se naladíte na nadcházející období a budete v souladu s událostmi, které vás v dalším roce čekají.

Nové zážitky, noví přátelé

Kromě všech aktivit, cvičení, meditací a přednášek je tábor v Costinesti taky jedinečná příležitost setkat se s dalšími lidmi, kteří věnují józe velkou část své energie a zájmu. A je tu prostor být jen sám se sebou a v sobě, na což v běžném životě málokdy zbývá čas. Díky tomu se hodně promění vaše vidění života a vás samých. I úplné maličkosti tady nečekaně obohatí váš život a nejednou prožijete nezapomenutelné chvíle, které si potom odvezte s sebou domů v srdci jako drahocenný suvenýr z letního tábora jógy v Costinesti.

Užitečné informace

Přihlášení na tábor

O tom, jak se na tábor přihlásit, vám řekne víc váš instruktor, stejně jako o ceně tábora. Poplatek je na celých pět týdnů trvání tábora, ale je možné pořídit si i vstupenku na jediný den, pokud máte zájem jen o jednu určitou akci. Na místě vám se vším ochotně poradí členové organizátorského týmu nebo ostatní Češi, kteří tam budou. 

costinesti4

Cestování

Costinesti je malé přímořské letovisko na východním pobřeží Rumunska, blízko bulharských hranic. Když přiletíte do Bukurešti, můžete se z letiště svézt autobusem přímo až do Costinesti. Dá se tam dojet i vlakem nebo autem. Váš instruktor jógy vám poradí nejlepší způsob dopravy.

Ubytování

V Costinesti se dá bydlet v pronajatých pokojích, v chatkách, v hotelích i ve stanu. Ubytování najdete snadno, může se ale lišit jeho kvalita a cena. Ceny jsou v Costinesti zhruba na úrovni těch českých, trochu se mění podle toho, jestli je ještě sezóna, nebo už po sezóně (konec srpna). I se zajištěním ubytování vám pomůže váš instruktor.

Jídlo a nakupování

V Costinesti je spousta obchůdků a restaurací, kde si koupíte jídlo. Většina z nich je otevřená dlouho do noci. Nají se tu i vegetariáni. Natrefíte i na místní speciality. Rumunské peníze si můžete vyměnit ve směnárně nebo vybrat ze svého účtu v bankomatech.

Oblečení a vybavení

I když se tábor koná v létě, hlavně v závěru už bývají chladné noci, proto je dobré mít s sebou i teplejší oblečení, abyste neprochladli při meditacích, které trvají až do tmy. Využijete taky pláštěnku (kdyby náhodou pršelo) a klobouk nebo šátek proti slunci (abyste nedostali úpal). Bude se vám hodit karimatka na sezení nebo cvičení. Můžete si přibalit i učebnici rumunštiny, ale ve většině případů se domluvíte anglicky.

NAHORU