Mahavira Ananda

Duchovní skupina pro muže, kteří si skutečně přejí v sobě probudit mužnost.

skanda-in-mountains.jpg V současné moderní společnosti se rozdíly pohlavími stále více a více stírají. Uvědomění tohoto trendu se pro muže i ženy může stát výzvou, aby v sobě znovu hledali a nalezli přirozenou mužnost či ženskost.

Duchovní systém tantry je naopak na základních rozdílech mezi muži a ženami postaven. Podle jeho filosofie disponuje každý muž určitým mužným „jádrem“, které může a má být probouzeno a posilováno. Každý muž má v sobě potenciál bojovníka a hrdiny, do kterého se může vyvinout.

K tomu nabízí tantra nespočetné množství metod, jež jsou určeny těm mužům, kteří si skutečně přejí svoji mužnou podstatu probudit. Jakmile je v něm přirozená mužnost probuzena a dále rozvíjena, přibližuje se muž svému středu a jeho život se stává naplněným, harmonickým a je radost jej žít. Podle tantrické tradice je právě dosažení této úrovně, která je v sanskrtu označována pojmem „Vira“ (duchovní hrdina), považováno za cíl rozvoje každého muže.

Vira skupina je určena všem mužům, kteří si skutečně přejí pro svůj osobní a duchovní růst něco udělat. Budeme usilovat o rozvoj přirozených mužných předností jako je odvaha, sebedůvěra či disciplína, a budeme tyto kvality současně integrovat do moderního životního stylu.

Je to setkání s ženským aspektem, které vystavuje mužnost zkoušce. Pokud muž není věrný svému mužnému jádru a dokud je navíc otrokem svých sexuálních tužeb, nikdy se pro žádnou ženu nestane hodnotným partnerem. To postupně vede k frustraci a zklamání na obou stranách, k nešťastným vztahům a někdy i k nedůvěře vůči opačnému pohlaví.

„Skuteční muži se nerodí, jsou probouzeni vytrvalou a usilovnou snahou.“

Tantra nás však učí, jak mohou být erotické energie kontrolovány a kultivovány. Když muž dokáže úplně kontrolovat svůj sexuální potenciál, projeví se to posílením jeho virility, jeho zvýšenou atraktivností a harmoničtější interakcí se ženami.

„Muž postrádající mužnost postrádá život, protože ztratil schopnost užasnout."

Abhinavagupta

Praxe skupiny se skládá z teorie (gram), praxe (tuna) a „domácích úkolů“ (kolik si kdo naloží). Kromě toho je na setkáních k urychlení vývoje jednotlivců efektivně využívána společná energie, kterou synchronizovaná dynamická skupina mužů spontánně vytváří. Budeme poznávat jedinečné kvality muže a učit se, jak je v praxi získat. Práce ve skupině by měla vyústit v posílení sebevědomí a vůle. Vztahy se ženami se prohloubí. Role muže, se vším co obnáší, se nám stane přirozenou a „pohodlnou“, a stane se rovněž zdrojem našeho naplnění a radosti.

„Mistra dělá nezbytný gram praxe.“

Muži se nerozvíjí tím, že si spolu na setkáních povídají. Muži musí jednat! To je důvod, proč smysluplná účast na Vira skupině vyžaduje jisté nasazení a obětování a také každodenní praxi technik, které na setkáních obdržíme. Pouze trvalá usilovná snaha vede v tomto směru k úspěchu…

Náplň Vira skupiny

 • Maximální prohloubení rysů opravdového muže.
 • Tantrické techniky probouzející a posilující harmonickou mužnost.
 • Speciální techniky pro kontrolu a transmutaci sexuálního potenciálu.
 • Synchronizované začlenění stavů hlubokého spojení se základními aspekty Šivy.
 • Postupné odhalování vlivu velkých kosmických mocností uvnitř našich bytostí.
 • Pokročilé probouzení a povzbuzování mužských předností.
 • Probouzení a nabíjení okultního elektrického aspektu nacházejícího se latentně v každém muži.
 • Postupné probuzení a prohlubování postoje hrdiny.
 • Důležitost posilování odvahy v každodenním životě.
 • Kultivace erotických energií, které jsou ovocem milostného spojení s dokonalou kontrolou sexuálního potenciálu, a jejich vědomý vzestup do nejvyšších úrovní člověka.
 • Odhalování tajemství mužnosti.
 • Probouzení a posilování smyslu pro humor.
 • Esoterické aspekty mužského charisma a jeho příklady v historii.

Výhody a program pro členy

 • Společný program praxe doplněný o nové techniky probuzení kundaliní šakti, techniky na uvědomování a probuzení pozornosti
 • Intenzivní společná praxe skrytých duchovních praktik skupiny MA
 • Mezinárodní soustředění Vira - Mahavira Ananda, konající se v červenci v Costinesti (Rumunsko)
 • Jedinečná a skrytá nová zasvěcení pro muže, která lze získat pouze v rámci skupiny MA přímo od duchovního průvodce
 • Pravidelné měsíční rituály uctívání Velkých Kosmických Mocností a podob Šivy
  Ukázky milostných spojení s Velkými Kosmickými Mocnostmi a podobami Šivy podporované přímo duchovním průvodcem, prováděné synchronně
 • Rituály uctívání ohně HOMA a probuzení nesrovnatelné mužské síly a účinnosti
 • Tantrický rituál prováděný společně se skupinami Šakti Venus v nové mimořádné podobě
 • Možnost pobývat v centru MA v Costinesti (Rumunsko) během mezinárodního letního soustředění jógy, včetně účasti na program praxe s podporou přímo od duchovního průvodce

Organizační pokyny

Skupiny Mahavira Ananda pro dynamizaci mužnosti existují nyní v 15 zemích světa. Sdílejí stejný program a účastníci se pravidelně setkávají na mezinárodních sympoziích jógy v Rumunsku. Vstup do skupiny je doporučován zájemcům od druhého ročníku kurzu jógy či tantry, kvůli pokročilosti technik praktikovaných ve skupině. V případě vážných a opravdových aspirantů na stav Vira, kteří přesvědčí svým přístupem a budou připraveni si používané metody rychle osvojit, se ovšem žádné meze nekladou.

Mahavira Ananda se setkává jednou týdně, vstoupit do skupiny je možné kdykoli během roku. Pro setrvání ve skupině a k účasti na dalších akcích vedle pravidelných cvičení se předpokládá pravidelná účast nepřekračující povolenou toleranci absencí a alespoň minimální každodenní samostatná praxe. V případě dotazů a pro přihlášení kontaktuje prosím koordinátora ve vašem městě. 

Kontakt

Aure Macháček (Brno)
tel.: 728 484 476
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Josse Helman (Praha)
tel.: 607 906 525
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NAHORU