Mahavira Ananda – rozvíjení mužnosti

Duchovní skupina pro muže, kteří si skutečně přejí v sobě probudit mužnost.

skanda-in-mountains.jpg V současné moderní společnosti se rozdíly pohlavími stále více a více stírají. Uvědomění tohoto trendu se pro muže i ženy může stát výzvou, aby v sobě znovu hledali a nalezli přirozenou mužnost či ženskost.

Duchovní systém tantry je naopak na základních rozdílech mezi muži a ženami postaven. Podle jeho filosofie disponuje každý muž určitým mužným „jádrem“, které může a má být probouzeno a posilováno. Každý muž má v sobě potenciál bojovníka a hrdiny, do kterého se může vyvinout.

K tomu nabízí tantra nespočetné množství metod, jež jsou určeny těm mužům, kteří si skutečně přejí svoji mužnou podstatu probudit. Jakmile je v něm přirozená mužnost probuzena a dále rozvíjena, přibližuje se muž svému středu a jeho život se stává naplněným, harmonickým a je radost jej žít. Podle tantrické tradice je právě dosažení této úrovně, která je v sanskrtu označována pojmem „Vira“ (duchovní hrdina), považováno za cíl rozvoje každého muže.

Vira skupina je určena všem mužům, kteří si skutečně přejí pro svůj osobní a duchovní růst něco udělat. Budeme usilovat o rozvoj přirozených mužných předností jako je odvaha, sebedůvěra či disciplína, a budeme tyto kvality současně integrovat do moderního životního stylu.

Je to setkání s ženským aspektem, které vystavuje mužnost zkoušce. Pokud muž není věrný svému mužnému jádru a dokud je navíc otrokem svých sexuálních tužeb, nikdy se pro žádnou ženu nestane hodnotným partnerem. To postupně vede k frustraci a zklamání na obou stranách, k nešťastným vztahům a někdy i k nedůvěře vůči opačnému pohlaví.

„Skuteční muži se nerodí, jsou probouzeni vytrvalou a usilovnou snahou.“

Tantra nás však učí, jak mohou být erotické energie kontrolovány a kultivovány. Když muž dokáže úplně kontrolovat svůj sexuální potenciál, projeví se to posílením jeho virility, jeho zvýšenou atraktivností a harmoničtější interakcí se ženami.

„Muž postrádající mužnost postrádá život, protože ztratil schopnost užasnout."

Abhinavagupta

Praxe skupiny se skládá z teorie (gram), praxe (tuna) a „domácích úkolů“ (kolik si kdo naloží). Kromě toho je na setkáních k urychlení vývoje jednotlivců efektivně využívána společná energie, kterou synchronizovaná dynamická skupina mužů spontánně vytváří. Budeme poznávat jedinečné kvality muže a učit se, jak je v praxi získat. Práce ve skupině by měla vyústit v posílení sebevědomí a vůle. Vztahy se ženami se prohloubí. Role muže, se vším co obnáší, se nám stane přirozenou a „pohodlnou“, a stane se rovněž zdrojem našeho naplnění a radosti.

„Mistra dělá nezbytný gram praxe.“

Muži se nerozvíjí tím, že si spolu na setkáních povídají. Muži musí jednat! To je důvod, proč smysluplná účast na Vira skupině vyžaduje jisté nasazení a obětování a také každodenní praxi technik, které na setkáních obdržíme. Pouze trvalá usilovná snaha vede v tomto směru k úspěchu…

Náplň Vira skupiny

 • Maximální prohloubení rysů opravdového muže.
 • Tantrické techniky probouzející a posilující harmonickou mužnost.
 • Speciální techniky pro kontrolu a transmutaci sexuálního potenciálu.
 • Synchronizované začlenění stavů hlubokého spojení se základními aspekty Šivy.
 • Postupné odhalování vlivu velkých kosmických mocností uvnitř našich bytostí.
 • Pokročilé probouzení a povzbuzování mužských předností.
 • Probouzení a nabíjení okultního elektrického aspektu nacházejícího se latentně v každém muži.
 • Postupné probuzení a prohlubování postoje hrdiny.
 • Důležitost posilování odvahy v každodenním životě.
 • Kultivace erotických energií, které jsou ovocem milostného spojení s dokonalou kontrolou sexuálního potenciálu, a jejich vědomý vzestup do nejvyšších úrovní člověka.
 • Odhalování tajemství mužnosti.
 • Probouzení a posilování smyslu pro humor.
 • Esoterické aspekty mužského charisma a jeho příklady v historii.

Výhody a program pro členy

 • Společný program praxe doplněný o nové techniky probuzení kundaliní šakti, techniky na uvědomování a probuzení pozornosti
 • Intenzivní společná praxe skrytých duchovních praktik skupiny MA
 • Mezinárodní soustředění Vira - Mahavira Ananda, konající se v červenci v Costinesti (Rumunsko)
 • Jedinečná a skrytá nová zasvěcení pro muže, která lze získat pouze v rámci skupiny MA přímo od duchovního průvodce
 • Pravidelné měsíční rituály uctívání Velkých Kosmických Mocností a podob Šivy
  Ukázky milostných spojení s Velkými Kosmickými Mocnostmi a podobami Šivy podporované přímo duchovním průvodcem, prováděné synchronně
 • Rituály uctívání ohně HOMA a probuzení nesrovnatelné mužské síly a účinnosti
 • Tantrický rituál prováděný společně se skupinami Šakti Venus v nové mimořádné podobě
 • Možnost pobývat v centru MA v Costinesti (Rumunsko) během mezinárodního letního soustředění jógy, včetně účasti na program praxe s podporou přímo od duchovního průvodce

Organizační pokyny

Skupiny Mahavira Ananda pro dynamizaci mužnosti existují nyní v 15 zemích světa. Sdílejí stejný program a účastníci se pravidelně setkávají na mezinárodních sympoziích jógy v Rumunsku. Kvůli pokročilosti technik praktikovaných ve skupině je možné se ke skupině připojit až od 2. ročníku kurzu jógy či tantry.

Mahavira Ananda se setkává jednou týdně, vstoupit do skupiny je možné kdykoli během roku. Pro setrvání ve skupině a k účasti na dalších akcích vedle pravidelných cvičení se předpokládá pravidelná účast nepřekračující povolenou toleranci absencí a alespoň minimální každodenní samostatná praxe. V případě dotazů a pro přihlášení kontaktuje prosím koordinátora ve vašem městě. 

Kontakt

Aure Macháček (Brno)
tel.: 728 484 476
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Josse Helman (Praha)
tel.: 607 906 525
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NAHORU