Spirála jang: Česká duše / Ánanda

Jogínská meditace ve spirále jang je vynikajícím prostředkem k vyvolání mimořádně vysokých duchovních stavů a to i v případě, že ještě nemáme dlouhodobou duchovní praxi. 

Spirála jang je archetypální tvar, který nás spontánně vede k lepšímu soustředění a do nitra naší bytosti. Více o meditaci ve spirále v článku zde.

Meditace provádíme formou dvou po sobě následujících spirál s 15 minutovou přestávkou mezi nimi.

Scházíme se každou první neděli v měsíci od 18:45 v centru jógy Sundari a centru jógy Šambala.

Program

  • 18:45-19:00 stavění spirály
  • 19:00-19:30 meditace ve spirále jang se stavem ánanda.
  • 19:30-19:45 přestávka
  • 19:45-20:15 meditace ve spirále jang s duší českého národa.

Je třeba být na místě včas, po začátku meditace se k ní už nedá přidat.

O stavu ánanda

Ánanda (blaženost) je vedle bytí (sat) a vědomí (čit) jedna ze tří základních charakteristik jakékoli existence. Projevené věci mají navíc ještě další dvě, totiž jméno (nama) a tvar (rúpa). Ánanda není štěstí nebo blaženost, která by se dostavovala v důsledku naplnění nějakého našeho přání nebo úspěchu. Je to stav, který vyvěrá „bez příčiny“ ze samotného faktu, že jsme. Je to nejjemnější „oděv“, kterým se zahaluje naše nesmrtelné Já, átman.

O duši národa

Jednotlivé národy jsou jako orgány v těle lidstva. Je třeba, aby byly silné a zdravé a přispívaly tak, každý svým jedinečným způsobem k harmonii a štěstí celého světa. Duši národa si můžeme představit jako kolektivní entitu nesoucí v sobě všechny ideály, aspirace a vznešené víry a přesvědčení, které kdy daný národ vroucně a s intenzitou sdílel. Duše národa v sobě nese i živý odkaz všech svých hrdinů, géniů a světců. Když je duše národa probuzená, projevuje se to v životě společnosti nebývalou vitalitou, jednotou, vnitřní čistotou, vědomím sdíleného poslání, oddaností ideálům a harmonií, stejně jako láskou k sousedům a celému lidstvu. Národ s probuzenou duší bude vždy schopen obstát ve zkouškách, které před něj dějiny postaví. Účastí v těchto spirálových meditacích můžeme neocenitelným způsobem přispět k probouzení duše českého národa, která se vyznačuje mimo jiné jedinečnými kvalitami na úrovni srdce – mimořádnou vnímavostí, aspirací k pravdě a míru, soucitem a mírností, všeobecně kvalitami „božích dětí“.

Budeme se těšit!

Kontakt

Lenka Schořová (Praha)
tel.: 777 233 728
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Eulálie Líčeníková (Brno)
tel.: 778 854 268
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

NAHORU