Kauza: Aktuální informace

V poslední době se odehrálo několik událostí, které se přímo či zprostředkovaně týkají naší školy a na které se nás také pochopitelně ptáte. Chceme vás tedy na této stránce o těchto skutečnostech a jejich vývoji souhrnně informovat.

Očerňující kampaň

Na podzim roku 2023 jsme se stali terčem očerňující kampaně proti jejímuž poškozujícímu obsahu se ostře vymezujeme a podnikáme rovněž nezbytné právní kroky. Více k tématu najdete na následujících odkazech:

Policejní zásah proti škole jógy ve Francii

Ke konci listopadu 2023 proběhl ve Francii policejní zásah zaměřený proti tamní škole jógy, která je jedním ze členů mezinárodní federace jógy a meditace Atman, během něhož byl zadržen rumunský učitel jógy Gregorian Bivolaru (autor a spoluautor některých kurzů vyučovaných i v naší škole).

Ačkoliv se tato situace Duchovní školy Rezonance bezprostředně nijak nedotýká a nehrajeme v ní žádnou roli, přesto jsme jí jako nezávislý člen Federace Atman znepokojeni. V tuto chvíli však máme k celé kauze informace pouze z veřejně dostupných zdrojů. Níže uvádíme naše stanovisko k této situaci a některé další zdroje souvisejících informací.

Historické pozadí kauzy MISA

NAHORU