Rozhovor: Elinor Selea na téma Tantra tábor

Elinor Selea, zakladatel Rezonance a původce myšlenky Tantra Tábora, si našel čas, aby zodpověděl několik našich otázek:

Redaktor: Kromě kurzů tantry a tantra festivalu pořádáte i tábor tantry. Co přinese nového?

Elinor: Jde o jedinečnou iniciativu naší duchovní školy, která představí tantru nejen teoreticky anebo formou týdenních kurzů, ale umožní přímo prožít tantrické zkušenosti. Tantrická moudrost praví, že prožijeme-li i jen jeden dokonalý den, ovlivní to celý náš život a zanechá to v nás hlubokou stopu. Na tomto táboře zasvětíme sedm celých dní prožívání hlubokého štěstí, které by mělo být přirozenou součástí našeho života. Toto štěstí je obtížné vnímat v každodenním životě, ale tento tábor nám umožní dosáhnout určité změny, „zvykneme si“ dalo by se říct na stav štěstí a naplnění. Nejde jen o zkušenost, která potrvá sedm dní a pak se uzavře, cílem je skutečná životní změna. Změna pohledu na život a všechno kolem, abychom následně dokázali přenést štěstí do svého každodenního života.

tt-lektori-kolaz.jpg Redaktor: Kde se tábor koná? Jak vypadá okolí?

Elinor: Vybrali jsme překrásné místo v Moravském Krasu, s úžasnou atmosférou, uprostřed panenské přírody. V lesech kolem jsou lomy s barevnými písky, těžko si představit romantičtější místa… Je tam i jeskyně ve tvaru jóni. Okolní příroda a celé prostředí přispějí svou energií ke stavu extatického štěstí, o nějž budeme usilovat. Je to skutečně jedinečné a nesmírně půvabné místo, už ono samo vede člověka k úžasu a vnitřnímu štěstí.

Redaktor: Můžeš nastínit, jak bude tábor probíhat?

Elinor: Struktura celého tábora je velmi vědomě vystavěná. Praktické semináře přinesou prožitky, které postupně pomohou účastníkům se otevřít. Pod vedením našich instruktorů se postupně ponoří do světa tantry. Budeme společně probouzet svá dřímající nadání a schopnosti a naučíme se, jak být šťastní čím dál tím častěji. První tři dny budou ženy a muži oddělení a bude možné vnímat, jak muži posilují svou mužnost a ženy ženskost. Během dalších tří dní se obě skupiny spojí a prozkoumáme taje vztahů mezi oběma polaritami, taje intimity mezi mužem a ženou. Vše vyvrcholí tantrickým rituálem, jenž nás uvede do stavu extáze.

Redaktor: Co lze od tábora čekat dalšího?

Elinor: V takovém úžasném prostředí, ve společnosti tantriků, poznáme velmi dobře sami sebe a budeme si moci uvědomit vazby mezi námi, které jinak na kurzech tantry nemusí nikdy vyjít na povrch. Vznikne velká skupina tvořená lidmi z různých měst a prostředí, bude to něco posvátného, něco v dnešním světě velmi vzácného.

NAHORU