Zkušenosti: Tapas na pálení karmy

Jmenuji se Vivien a jsem v 11. ročníku kurzu jógy. Mám velmi dobré zkušenosti s tapasem na pálení karmy, který jsem dělala několikrát – pokaždé za nějakým jiným účelem – a který měl někdy téměř neuvěřitelné účinky. Po období zhruba roku a půl, dvou let, kdy jsem tento tapas dělala v neúplné podobě (pouze 30 min denně), jsem se rozhodla pustit do toho „pravého“ tapasu na pálení karmy, který spočívá v meditacích na ádžňáčakru (a je popsaný v kurzech naší duchovní školy).

Dlouhou dobu jsem toužila získat zasvěcení do systému svarajógy, ale ačkoli uběhlo už několik let od první možnosti, stále mi toto zasvěcení unikalo. V létě na jógovém táboře v Costineşti mi však přišla spásná inspirace – zkusit pomocí tapasu spálit karmu, která mi brání zasvěcení získat. Hned po návratu jsem se do něj s nadšením pustila. Vymezila jsem si ho pro začátek na 49 dní a doufala, že s jeho pomocí se mi podaří vytoužené zasvěcení dostat. Jediné, co mě mrzelo, že ho nestihnu dokončit před další možností získat zasvěcení. Přesto jsem meditovala každý den s pevnou vírou v jeho účinnost.

A jak to dopadlo? Zasvěcení jsem získala, a to hned při první možné příležitosti, která byla POUHÝCH 5 DNÍ PO ZAČÁTKU TAPASU. Tento skoro až zázračný úspěch mě znovu utvrdil v nesmírné účinnosti tohoto tapasu. Tapas jsem samozřejmě dokončila tak, jak jsem si předsevzala, po 49 dnech.

NAHORU