Zkušenosti: Srdce otevřené v doteku

zazitky srdce1Moje očekávání byla výrazně překonána. Bylo to naprosto fantastické a to je ještě slabý výraz. Byl jsem zde už na jarním kurzu tantrických masáží a teď znovu na podzimním. Tentokrát byl podtitul „Srdce otevřené v doteku“ a to dokonale vystihuje, co se tu celý víkend dělo. Za sebe můžu říct, že se mi srdce otevřelo neskutečně. Přišly mi i určité citové prožitky, které nebyly jen pozitivní, ale to byla velmi cenná katarze, kterou jsem hodně potřeboval.

V jednu chvíli jsme sdíleli, co vlastně naše srdce říká a to bylo neskutečně silné. Všechno tu bylo nesmírně intenzivní, samotná atmosféra víkendu…

Když se procházelo mezi lidmi, byla cítit všude kolem láska. Když si vezmu, co jsem prožíval předtím… že ještě předevčírem jsem byl k těm čakrám, energiím, atd. skeptický, tak po dnešku jsem se tomu naplno otevřel. Jeden zážitek z masáží: Poprvé jsem zažil orgasmus na anáhatačakře. To bylo něco nepopsatelného. To je něco, na co budu vzpomínat asi celý život. Nejdřív jsem tomu nevěřil, ale teď bych to doporučil všem! Kdo si myslí, že to jsou všechno jen povídačky, tak ať přijde a přesvědčí se, co to dokáže s člověkem udělat.

Jiří Švarc, Praha

Co cítím teď nejvíc je únava, protože těmi masážemi se člověk uvolní do hloubky a pokud něco držel, tak se to vyplavuje a odbourává. To asi není nejhlubší zkušenost, kterou jsem měla, ale bezprostředně to teď cítím asi nejvíc. Líbilo se mi tu, že výuka je skutečně kvalitní. Bylo zajímavé i sledovat, jaký stav mají lektoři během masáží. To bylo moc pěkný jako vzor. Pak když jsme masírovali my sami, tak ty zážitky byly ovlivněny i stavem lidí okolo. Takže ten level, co nastavily holky, nebyl alespoň u mě stoprocentně dosažen.

Velmi silná pro mě byla technika se zpíváním samohlásky. Hlavně, že jsme se díky tomu vytvořili skutečně celek. Ulička lásky byla skvělá. Jsem moc ráda, že jsem prohloubila to, co z masáží umím. Je to pro mě další krok na cestě, ve které chci pokračovat.

Elonie Dlouhá, Praha/Liberec

Přijeli jsme s partnerkou trochu později, ale velmi zvědaví. Byl jsem tu na víkendu tantra masáží už třikrát a pokaždé to bylo jiné. Jsou zde jiní lidé, vždy je jiná atmosféra. A protože jsem dotekový typ, tak se mi to velmi líbí. U ostatních jsem viděl, že jsou naladění na to, že chtějí poznávat a učit se. To mě vnitřně uspokojuje, že můžu být součástí takové velké rodiny. Nechávám se tím i podporovat, protože mi to dělá radost.

Příští rok se chci zúčastnit znovu. Co se mých vlastních zážitků týče… Přesvědčil jsem se, že dotek dokáže dělat s mým tělem velké věci a že ho velmi potřebuju. Hodně vysoko mě vynesly i zážitky v meditaci, do štěstí, blaženosti. Za to všechno jsem velmi vděčný!

Pady, Brno

Děkuji Kristýně a Michalovi za velice inspirativní víkend. Měl jsem různá očekávání, trochu předsudky, trochu vlastní namyšlenost, ale to co nám bylo předvedeno jako tantrická masáž bylo něco jemného, přirozeného a prostě krásného.
Viděl jsem a získal určitou zkušenost s masáží, co rozhodně bude přínosem pro mě, ale i pro každý milenecký či manželský pár. Takže všem doporučuji pokud se kurz bude opakovat.

Jsem zvyklý, že se před různými zmocněními (iniciacemi) na meditační aspekty dějou člověku různé věci. Překvapivě i před tímto kurzem mě začalo být jeden den navečer špatně, že jsem nebyl schopný meditovat. Do druhého dne to zase zmizelo a naopak se ukázalo v "plné kráse" srdeční centrum. Od toho momentu jsem se na kurz strašně těšil....

Ještě musím poděkovat slečně co dokázala být modelem pro masáž i partnerce Káti za jejich odvahu a otevřenost. Zralé ženy. Také děkuji celé skupině za účast. Bylo to hodně obohacující...

Tomáš Berný, Praha

Já také děkuji... bohužel nedokážu slovy popsat a vyjádřit tak silný prožitek... jsem toho plná... plná lásky a energie..jste úžasní! Je mi skvěle! A myslím, že to co se mi pak stalo.. promluvilo za mě k vám VŠEM ! JEŠTĚ JEDNOU VELKÉ DÍKY! a těším se zase někdy na shledanou!

Kateřina Ďabolková

NAHORU