Svědectví a zážitky z workshopu tantrických masáží 2015.

„Poprvé jsem zažil orgasmus na anáhatačakře. To bylo něco nepopsatelného. To je něco, na co budu vzpomínat asi celý život. Nejdřív jsem tomu nevěřil, ale teď bych to doporučil všem!“

U příležitosti blížícího se workshopu tantrických masáží v Brně nabízíme rozhovor s jedním z instruktorů, se kterým se budete moci v Šambale při výuce umění vědomého doteku potkat.

Reportáž: Tantra Festival 2015

Festival nesl podtitul „Všechny barvy bytí“ a pro mě to pokryl dokonale. Užili jsme si chutné jídlo, spali v peřinách jako na zámku, užili si legraci, tanec, ale sáhli jsme si i na dojemná a někdy bolavá témata, ale vše bylo prostoupeno energií přijetí a lásky.

Nezažil jsem na festivalu žádný transcendentální stav, „jen” lidství v nejčistší podobě podpory, lásky a soucitu.

Reportáž: Tábor ájurvédy 2015

Celý tábor trvá zhruba týden a je možné z něj odcestovat prakticky přímo do Costinesti. Náklady na účast jsou minimální. Každý si přiveze svůj stan a jídlo, přispívá se pouze něco málo na elektřinu ve srubu, kde se pořádají přednášky, a na rostliny, které se používají při meditacích.

Každé ráno po společném cvičení ásan se požehná voda, kterou budeme přes den pít, a byliny, se kterými budeme meditovat (podle ájurvédské tradice rozdrcené na prášek se po dobu meditace ponechávají v ústech pod jazykem).

Jmenuji se Vivien a jsem v 11. ročníku kurzu jógy. Mám velmi dobré zkušenosti s tapasem na pálení karmy, který jsem dělala několikrát – pokaždé za nějakým jiným účelem – a který měl někdy téměř neuvěřitelné účinky.

Po období zhruba roku a půl, dvou let, kdy jsem tento tapas dělala v neúplné podobě (pouze 30 min denně), jsem se rozhodla pustit do toho „pravého“ tapasu na pálení karmy, který spočívá v meditacích na ádžňáčakru.

11. února 2015, tedy celých 11 let po zahájení perzekuce jogínů v Rumunsku, Ústavní soud v Kluži shledal pana Bivolaru a všechny ostatní učitele jógy nevinnými.

V závěru soudního procesu, který byl pro těchto 20 instruktorů skutečně hlubokou zkouškou jejich jógové odpoutanosti, po dalekosáhlé zničující mediální kampani, která narušila životy tisícovek praktikantů největší školy jógy v Rumunsku, konečně přišel závěrečný rozsudek.

Chtěl bych se podělit o zkušenosti s tapasem, který jsem před nedávnem dokončil. Toto sdělení píši s touhou inspirovat a podpořit ostatní v jejich praxi. 

Zvolil jsem si tapas, který je poměrně náročný, ale velice účinný. Cvičil jsem 15 minut uddijány každých šest hodin. Před nedávnem jsem dokončil jeho půlroční trvání. Energie jsem sublimoval do ádžňáčakry a cvičil jsem v šest ráno, v poledne, večer v šest a o půlnoci...

Blog: Energie začátku

Není náhodou, že cyklus astrologického roku, jenž má původ v esoterické tradici, která si je vědomá tajů energie začátku, začíná prvními dny jara, ve chvíli, kdy vše pučí, znovu se probouzí k životu a odívá do barev, jakoby se příroda sama zamilovávala po dlouhé a studené zimě.

Nový začátek je vždy radostnou oslavou života.

Blog: Santóša

Někdy lidé přemýšlí takto: až dosáhnu toho a toho, budu mít to a to, budu konečně spokojený. Když té věci ale dosáhnou, cítí se spokojení jen chvíli, poté je přestane bavit, vytváří novou touhu a opět věří, že jejím dosažením naleznou kýženou spokojenost.

Taková spokojenost je jen dočasná a iluzorní.

Mudrci Orientu praví, že projev milosti Šakti v člověku (který nastává všemožnými způsoby prostřednictvím probuzení, posílení, shromáždění, transmutace a sublimace různých stránek či specifických projevů Šakti) je nezbytný k tomu, abychom postupně dokázali vnímat transcendentní rozměr Boha.

Co je to Šakti? - krátký inspirativní text s fotografiem žen z našeho kurzu.

NAHORU