Jmenuji se Vivien a jsem v 11. ročníku kurzu jógy. Mám velmi dobré zkušenosti s tapasem na pálení karmy, který jsem dělala několikrát – pokaždé za nějakým jiným účelem – a který měl někdy téměř neuvěřitelné účinky.

Po období zhruba roku a půl, dvou let, kdy jsem tento tapas dělala v neúplné podobě (pouze 30 min denně), jsem se rozhodla pustit do toho „pravého“ tapasu na pálení karmy, který spočívá v meditacích na ádžňáčakru.

Přidat komentář

11. února 2015, tedy celých 11 let po zahájení perzekuce jogínů v Rumunsku, Ústavní soud v Kluži shledal pana Bivolaru a všechny ostatní učitele jógy nevinnými.

V závěru soudního procesu, který byl pro těchto 20 instruktorů skutečně hlubokou zkouškou jejich jógové odpoutanosti, po dalekosáhlé zničující mediální kampani, která narušila životy tisícovek praktikantů největší školy jógy v Rumunsku, konečně přišel závěrečný rozsudek.

Přidat komentář

Chtěl bych se podělit o zkušenosti s tapasem, který jsem před nedávnem dokončil. Toto sdělení píši s touhou inspirovat a podpořit ostatní v jejich praxi. 

Zvolil jsem si tapas, který je poměrně náročný, ale velice účinný. Cvičil jsem 15 minut uddijány každých šest hodin. Před nedávnem jsem dokončil jeho půlroční trvání. Energie jsem sublimoval do ádžňáčakry a cvičil jsem v šest ráno, v poledne, večer v šest a o půlnoci...

Přidat komentář

Blog: Energie začátku

Není náhodou, že cyklus astrologického roku, jenž má původ v esoterické tradici, která si je vědomá tajů energie začátku, začíná prvními dny jara, ve chvíli, kdy vše pučí, znovu se probouzí k životu a odívá do barev, jakoby se příroda sama zamilovávala po dlouhé a studené zimě.

Nový začátek je vždy radostnou oslavou života.

Přidat komentář

Blog: Santóša

Někdy lidé přemýšlí takto: až dosáhnu toho a toho, budu mít to a to, budu konečně spokojený. Když té věci ale dosáhnou, cítí se spokojení jen chvíli, poté je přestane bavit, vytváří novou touhu a opět věří, že jejím dosažením naleznou kýženou spokojenost.

Taková spokojenost je jen dočasná a iluzorní.

Přidat komentář

Mudrci Orientu praví, že projev milosti Šakti v člověku (který nastává všemožnými způsoby prostřednictvím probuzení, posílení, shromáždění, transmutace a sublimace různých stránek či specifických projevů Šakti) je nezbytný k tomu, abychom postupně dokázali vnímat transcendentní rozměr Boha.

Co je to Šakti? - krátký inspirativní text s fotografiem žen z našeho kurzu.

Přidat komentář

Jde o jedinečnou iniciativu naší duchovní školy, která představí tantru nejen teoreticky anebo formou týdenních kurzů, ale umožní přímo prožít tantrické zkušenosti.

Tantrická moudrost praví, že prožijeme-li i jen jeden dokonalý den, ovlivní to celý náš život a zanechá to v nás hlubokou stopu...

Přidat komentář

Během meditací s podobami Boha (božské hypostáze), které se v Herculane konaly, jsem najednou pocítila, že stojím na rozcestí a že jsem vnitřně plně připravená udělat krok určitým směrem.

Cítila jsem, že moje cesta a můj cíl, moje štěstí a moje naplnění, moje celoživotní věčná láska, se skrývá v Bohu, v rozplynutí v Bohu – Absolutnu – a že jakékoliv uspokojení a naplnění, po kterém toužím, je vlastně jen touha po tomto splynutí...

Přidat komentář

Emeli Perničková je pražská instruktorka jógy Duchovní školy Rezonance a zároveň žena, která stojí za úspěchem předchozích dvou ročníků Tantra Festivalu.

Navštívili jsme ji v jejím sluncem zalitém bytě na Vinohradech.

Přidat komentář

Je čas na jarní očistu: Říká se, že čistota je sestra božskosti a je za tím tvrzením hluboká pravda. Na cestě duchovního vývoje hraje čistota a očišťování ve všech jeho formách významnou roli.

Náš duchovní vývoj se dá chápat jako proces očišťování se, zbavování se všeho klamného a nesprávného, dokud nezůstane pouze Pravda. Každé mylné pochopení, falešné ztotožňování se a připoutanost jsou nečistoty.

Přidat komentář
NAHORU