Polarita je klíčem k transformaci sexuální energie

Polarita dvou typů energie (Jin a Jang) představuje klíč k harmonizování energetických proudů lidské bytosti. To je nejprostší a zároveň fundamentální tajemství všech autentických tradic.

Je to prosté, neboť tvrzení vychází z universálního zákona přitažlivosti protikladů, to znamená pozitivních a negativních sil, jež jsou v neustálé interakci. Platnost tohoto zákona lze pozorovat už na úrovni jednoduchých magnetů, jejichž protikladná pole jsou propojena, či u tančících protonů a elektronů vytvářejících atom.

Jang je oheň a Jin je voda. Muž je "oheň", žena je "voda". Když se muž s ženou miluje, připravuje její "vodu" svým "ohněm". Hluboký orgasmus vytváří jemnou rovnováhu sexuálních energií. Sexuální život je ovládán výše zmíněnými principy polarity. Je tomu tak, ačkoli je důležité pochopit, že oba druhy energie jsou neoddělitelné. Ve skutečnosti se jedná o jedinou energii, projevenou skrze komplementární formy.

Nemohou existovat jedna bez druhé a jejich interakce je "fluidní", přelévají se jedna v druhou. Takže, je-li erotický akt prováděn s plnou kontrolou sexuálního potenciálu, budou si moci muž a žena uvědomovat hru dvou protikladů a získají tak možnost stát se jedinou bytostí.

Každý z milenců se nachází na jedné "straně". Když výměna energie dosáhne sféry harmonie, oba milenci vibrují v rytmu jediného srdce. Máme pocit, že naše fyzické tělo zmizelo, všechno cítíme jako obrovskou energii vibrující v jednotě s tou milence (milenky). To je hluboký, úplný orgasmus těla i duše.

Mnoho mužů tyto věci intuitivně vycítí, ale těch, kteří jsou skutečně schopni jít hluboko, expandovat do těchto jedinečných stavů mysli, je docela málo, neboť běžně ztrácejí svou sexuální energii ejakulací.

Skutečný hluboký orgasmus přichází, když oba, muž i žena, vibrují ve stejném rytmu. Jejich sexuální energie tak utváří úplný cyklus, dvě "protikladná" pole jsou sjednocena. Tento kruh je představován symbolem Jin a Jang, plynoucích ze sebe navzájem v dokonalé věčné harmonii. Avšak samo proudění sexuální energie, bez lásky a přiměřeného mentálního soustředění, nedovede nikoho k duchovním úspěchům.

polaritaSamo fyzické spojení nestačí a proto pouhý sex neučiní nikoho šťastným. Dalším důležitým aspektem je, že běžný orgasmus s ejakulací, na níž je mnoho mužů závislých, potlačuje sféru zkušenosti a vědění.

Hluboké, transfigurující, erotické zkušenosti, realizované skrze sexuální zdrženlivost, přesahují (transcendují) hranice běžného osobního uspokojení a vnímání a dosahují komplexní úrovně zkušenosti.

Jsou páry, které kolem sebe vyzařují hluboké štěstí a lásku aniž praktikují některou z esoterických metod milování. A jsou také páry, které vyzařují ještě více lásky a štěstí, mají dobré zdraví, žijí déle a v harmonii, protože se naučili sublimovat svou sexuální energii.

Budou také tak zářící, nadšení a blažení až zestárnou? Tajné techniky orientální tradice jim pomohou pokročit rychleji v duchovním vývoji. Neexistuje žádné omezení pokud jde o hloubku a zdraví, jehož může být dosaženo skrze lásku.

Orientální tradice říká, že tato vysoká úroveň harmonie je konkrétní zkušeností, kterou mohou muž a žena prožívat neustále. Erotický akt se tak stává cestou uctívání Boha ve svatyni lásky, těla a duše.

Fáze zkušenosti hlubokého orgasmu

  1. Nejdříve proveďte 3, 6 nebo 9 nehlubokých vniknutí, následovaných jedním hlubokým.
  2. Zastavte všechen pohyb, když cítíte, že se blíží ejakulace.
  3. Držte se navzájem a synchronizujte svůj dech.
  4. Zvolte si pozici, která umožňuje dobrou kontrolu sexuální energie. Mentálně soustřeďte sexuální energii na úroveň vyšších čaker.
  5. Soustřeď se na rovnováhu mezi energiemi Jin a Jang.
  6. Když byla energie transmutována a sublimována a vy cítíte, že se erekce zmenšila, můžete začít s dynamickými pohyby, stahování pánevní oblasti.
  7. Přeneste několikrát tuto energii do vyšších čaker, pokaždé výše. Meditujte a soustřeďte se na každou čakru.

Ženám přinese velký užitek, budou-li aktivní během erotické hry. Metody plné kontroly sexuálního potenciálu posílí vaginální svaly, stimulují hormonální aktivitu a umožní jim dosáhnout vysokého věku.

Když se jeden z milenců přiblíží ejakulačnímu orgasmu, měl by říct partnerovi, aby přerušili všechen pohyb. Mohou tak kontrolovat energii sublimováním do vyšších čaker a uvolňováním napětí nahromaděného v oblasti pohlaví.

Transformace sexuální energie v duchovní lásku probíhá spontánně u párů aspirujících na dosažení Konečné Skutečnosti. Během hlubokého orgasmu budou milenci prožívat otevírání a harmonickou aktivaci čaker a sublimaci energie do "lotosu s tisícem okvětních plátků", sahasráry.

NAHORU