Sexuální kontinence - otázky a odpovědi

Kontinence je ten rozdíl.

Jak poznám, že úplně ovládám svůj sexuální potenciál?

Nemůžeme doufat v dosažení tak vysokého stupně po několika dnech praxe. Je k tomu potřeba velmi dlouhé období, během kterého není ztracena ani kapka spermatu (a pro ženy úplné zastavení menstruačního cyklu). Ale i když už tyto tekutiny neztrácíme, zůstává další krok: sublimace sexuální energie. Fakt že jednoduše neejakulujeme nutně neznamená, že jsme dosáhli stavu dokonalé sexuální kontinence. Může se jednat pouze o transmutaci sexuálního potenciálu.

Skutečné výsledky v tomto směru zanechají viditelné známky na našem vzhledu (pronikavý pohled, silné charisma) a vyvolávají nepřetržité rozšiřování vědomí. Takže jakmile uspějeme, budeme první, kdo to pozná. Je dobré uvědomit si také jiný aspekt kontinence. Nejde jenom o moudré využívání erotického potenciálu, ale především o vynikající kontrolu všech druhů energie. Takže práce máme ještě více.

Co mi brání v dosažení sexuální kontinence?

Mohou to být třeba sousedi, žebra naší postele, anebo zvědaví mravenci v trávě. Pojďme se ale podívat na trošku objektivnější problémy:

Nedůslednost

Pracujeme někdy celý týden a když se vrátíme domů, koukáme na televizi jako na svatý obrázek, nebo brouzdáme po internetu, někdy i po takových stránkách, že si ani moc nepřejeme, aby to někdo věděl. Máme čas i na sport, ale jen zřídka si vzpomeneme na techniky pro kontrolu sexuálního potenciálu. Je to trochu divné. Naplnění, které nám přináší její praxe, je nesrovnatelné. Přesto ale někdy utíkáme před zkouškou důslednosti. Pokud chceme získat vše, musíme být připraveni také všechno vsadit. Není jiná cesta.

kontinence5.jpg

Nesublimování sexuální energie

Toto je zkouška ohněm pro praktikanty milování s úplnou kontrolou sexuálního potenciálu a odtud se také odvíjí problémy spojené se sexualitou. Záměr, s jakým se začínáme milovat, velmi silně ovlivňuje kvalitu celé milostné hry. Starověké texty hovoří o 70% touze po dosažení Boha a o 30% potěšení. To je ta správná míra. Většinou je to však přesně obráceně - a to ještě v těch šťastnějších případech.

Dosáhnout takového správného pohledu vyžaduje velmi mnoho čistoty a transfigurace. Jinak je to těžké. Ve skutečnosti je tanrický tapas jedním z nejobtížnějších způsobů milování. Pokušení je tak velké a upadnout můžeme kdykoliv. Když používáme potěšení a posilujeme touhu abychom je použili k duchovním účelům, můžeme se povznést až k sedmému nebi, kde se naučíme létat. Jinak pro nás bude nevysublimovaná sexuální energie jako jezero olova, ve kterém naše křídla uvíznou.

Mentální nebo fyzická masturbace

Silné puzení k prohlížení erotických obrázků, touha milovat se na stále nových místech, odlišnými způsoby a s pomocí méně či více složitých erotických pomůcek..., to vše se vztahuje pouze k potěšení a implicitně k naší mysli. Ego vyžaduje čerstvé vjemy (pocity, myšlenky) a vždy touží po nových podmětech. O předmět zájmu, v tomto případě o erotiku, až tak moc nejde. Protože jsme převážně mentální povahy je pochopitelné, proč lidská představivost pracuje na tři směny. Avšak nekontrolovatelná hra mysli představuje vážné nebezpečí pro aspiranta dokonalé sexuální kontinence: noční poluci. Vlhké sny jsou jako ventil podvědomí, které takto materializuje scény ze dne. Smutné, této biologické dani se lze vyhnout.

Starý model sexuálního uspokojování musí být nahrazen vroucím hledáním hlubin naší bytosti, která používá sexuální energii jako svůj nástroj. Potěšení se stává odrazovým můstkem, ne bažinou ve které toneme. Na druhou stranu je mnohem snadnější praktikovat sexuální kontinenci s bytostí kterou milujeme, když erotické vzrušení má výraznou jemnou povahu. Opakuji: jemnou.

Vizuální dráždění zaměřuje naši pozornost příliš na potěšení, zatímco ztěžuje sublimaci sexuální energie, kontrolu ejakulace nebo citlivou komunikaci. V opačně polarizovaném páru, založeném na autentické lásce a transfiguraci však stálá kontrolovaná imaginace nevýslovným způsobem obohacuje ráj obou milenců.

Nedůvěra a strach ze selhání

Díky stálému opakování té samé chyby však můžeme někdy ztratit odvahu. A pak přichází strach: „O čem si dnes nechám zdát? Emmanuelle první část, druhá část, třetí a pokračování? Doufám, že se probudím včas; Doufám že jsem večer cvičil jógu dost dlouho...“ Obavy nepomáhají. Vlastně díky rezonanci zvyšují možnost, že se něco nechtěného stane. Skutečným pomocníkem je v tomto směru pozitivní mentální postoj. Nejdůležitějším okamžikem je právě ten, kdy se milujete s milenkou či milencem. Přesněji okamžik, kdy začínáte pociťovat orgasmus. Tehdy si mysl dává příjemnou pauzu a přístup na podvědomou úroveň je mnohem snazší.

V takový moment si představuj sebe sama jako zasvěceného milence, který dokonale ovládá plnou kontrolu sexuálního potenciálu, se všemi potřebnými kvalitami plně rozvinutými. Vězte že účinky jsou neobyčejně silné. Ohromná sexuální energie vaše myšlenky zesiluje a vztahování se k ideálnímu mužnému modelu během milostné hry vás zahalí triumfující aurou. Přirozeně nejde o identifikaci s nějakým kulturistou, ale o identifikaci s povznesenou, mužnou energií, která může být manifestována velkým tantrickým mistrem, velkým jogínem, anebo to dokonce může být nejvyšší energie božského aspektu, jako je Krišna či Šiva.

Slabá pozornost a paměť

Myslím tím to, jak (ne)pamatujeme na opravdovou praxi. Jedna kontrakce ráno, solární dech v poledne a dvě ásany navečer z nás mistry v umění transfigurované extatické lásky neudělají. Nestačí to. Trvalá pozornost, důslednost a trpělivost jsou k prolomení řetězů zvyků a k přesahu fyzické úrovně do duchovnosti nezbytné.

Nepřítomnost lásky

Pro mnohé z nás by se tento bod mohl jevit s přihlédnutím k předmětu zájmu asi tím nejméně důležitým. Ale tak to vůbec není. Láska má v dosažení sexuální kontinence esenciální roli. Ona je tím plamenem, který přeměňuje olovo ve zlato. Je výchozím bodem, zasvěceným putováním i cílem všech, kteří si zvolili cestu povzneseného Erosu. Pouze skrze úplné a bezpodmínečné odevzdání se lásce nabývá sexuální kontinence duchovních hodnot.

Existuje způsob, jak odhalit riziko noční poluce?

Samozřejmě, ale nestane se tak jako ve večerníčku, že bychom otevřeli okno, přilétla sojka a špitla nám do ucha: „Pozor dnes v noci...“ nebo tak nějak. Ne. Je třeba si všímat situací, kdy poluce nastala s tím že je pravděpodobné, že za podobných podmínek se to bude opakovat. Je třeba si je jen uvědomovat okolnosti: celkový stav vzrušení, nepřetržitý jemný tlak na genitálie, erotická aktivace bez následné sublimace energie, silná únava, sledování porno filmů, bohaté jídlo přes noc, nadbytek afrodiziak, nekontrolovatelná představivost, erotické obsese, nedostatek duchovních aktivit, apod.

Abychom zabránili momentům selhání je třeba stát se velmi vnímavými k nám samotným. Lidské tělo je obdařeno přirozenou inteligencí. Pokud něco nějakým způsobem ohrožuje jeho rovnováhu, určitě nám dá vědět. S tím jak rozpoznáme nebezpečné situace, musíme začít jednat. Praktikujme cokoliv co známe a víme že nám to pomůže sublimovat náš sexuální potenciál: meditaci, vybrané ásany, pránajámu, milování, cokoliv, jenom když budeme cítit že je nebezpečí zažehnáno. Řeknu vám, jeden květ ještě jaro nedělá. A nedělají jej ani tři, naše šance začínají od svazku.

Hovořili jsme o kritických situacích. Pracujme na sobě během dne více, abychom zajistili pokračování procesu vnitřní transformace. Ve skutečnosti se toto stane způsobem života, naším krédem, nikoliv dřinou. A k získání dokonalé sexuální kontinence je hluboká změna ve vědomí nezbytná.

kontinence1.jpg

Jak dlouho bych měl praktikovat techniky jógy po milostné hře, abych si byl jist, že sexuální energie byla zcela sublimována?

Záleží případ od případu. Jestliže se hluboce milujeme tantrickým způsobem a síla transmutace a sublimace je velká, nepotřebujeme další hodiny na to, abychom milostnou hru mohli správně zakončit. Obecně není dobré se o tom rozhodovat ihned po ukončení milování. Energie je stále ještě rozvířena a to by nás mohl zmást. Ale asi tak po jedné hodině vše co nebylo sublimováno (pouze transmutováno) začne klesat, obzvlášť pokud jsme začali jíst. Muži mohou cítit bolest v oblasti varlat, ženy v místě vaječníku (je také možné, že bude uspíšena menstruace). Nejjistější je praktikovat, praktikovat a zase praktikovat, čím déle, tím lépe. Děláme to nakonec pro sebe a výsledky budou zjevné.

Jaké jsou nejjednodušší způsoby sublimace energie?

Ty esoterické jsou představeny na kurzech jógy: meditace, hluboká modlitba, pránajáma, koncentrace do bodu, určité postoje, kontrakce, atd. Pro jejich úspěšnost je rozhodující délka provádění a intenzita naší koncentrace. Není to tak, že pět minut vysíláme mantru, soustředíme pohled doprostřed čela, třikrát mrkneme - a hotovo, vše je vysublimováno... Ne. Provádíme tyto techniky tak dlouho, dokud není frekvence vibrací, které odpovídají erotické energii, zcela přeměněna v čistší, povznesenější frekvenci. Stav který potom prožíváme je zřetelně odlišný od stavu vášně. Objevuje se spontánně tendence k introspekci. Můžeme cítit jemné účinky i po další dny, které následují.

Zde jsou další „nejógové“ prostředky k vnitřní alchymii: tanec a umění všeobecně, intenzivní intelektuální studium, plavání, apod. Aby se tyto způsoby staly účinnými ve věci harmonické sublimace sexuálních energií, je k nim nezbytný zcela specifický, meditativní přístup.

Co mi může pomoci osvojit si rychleji mistrovství milostné kontinence?

Možná by tato otázka zněla lépe, kdyby začínala slovy: „Kdo mi může pomoci...“ Nejlepší odpovědí by pak bylo: Ty! Kdo jiný? Ani ta nejlepší technika nebude stát za zlámanou grešli, pokud do ní nedáme své srdce. Vytrvalost a trpělivost je to, co potřebuješ, protože co z člověka udělá mistra je praxe.

Ostatní je snazší: fyzická, energetická a mentální očista, realizace technik, jenž mají žádaný účinek, věnování plodů naší činnosti, velmi dobrá vitalita (aktivace spodních tří čaker), silný mentální potenciál (adžňa čakra), touha sublimovat veškerou sexuální energii, auto transfigurace, spojení s autentickým duchovním vzorem (třeba duchovní průvodce, Šiva, či stav Vira), tapas, duchovní aspirace, používání ajurvédských bylin, ...

Jak můžu v nutném případě ejakulaci ihned zastavit?

A jak si se dostal tak daleko? Spěch? Žhavá touha? Velmi vášnivá milenka? Příliš rychlé tempo? Velmi silná fantazie? Anebo máš příliš blízko u postele zrcadlo? Měli bychom být upřímní. Než něčemu čelit je snazší tomu předejít. Pokud je možné odstranit některé z příčin, polovina práce je za námi. Určitá řešení pro případ nouze jsou, ale nejlepší pro nás je nedostat se tak daleko. Jednou z metod je stisk bodu na hrázi, mezi anusem a pohlavím, avšak tato technika není stoprocentní, protože když ji provedeme příliš pozdě, riskujeme ztrátu určitého množství semene uvnitř těla (přibližně 40-60%), které bude později vyloučeno s močí.

Jinou metodou je silné sevření kořene penisu pravou rukou. Velmi důležitou roli hraje čas, kdy tyto metody použijeme. Pokud jsme se dostali za „bod bez návratu“, neexistuje již žádné řešení, které by nám mohlo pomoci. V obou dvou případech můžeme tyto techniky doplnit silným výdechem (nebo Udyjana Bandou) a silnou koncentrací do adžňa čakry. Změna rytmu dechu a usměrnění pozornosti občas dělá divy. Vždy je však lepší čas od času trochu při milování zvolnit (vhodná doba na uvědomování nebo Nauli Krija) a potom začít znovu. Taky můžeš posunout to zrcadlo trošku dál.

Co musím udělat, abych povznesl erotický akt?

Jakmile dosáhneme sexuální kontinence, začíná Tantra. To prvé nezahrnuje druhé, ale naopak to platí. Základním principem této starověké duchovní tradice je láska. Čím jsou naše city opravdovější a čistší, tím je milostný akt mezi dvěma milenci hlubší, obsáhlejší a více extatický.

V takovém případě se transfigurace objevuje spontánně, ne na základě provádění nějaké techniky anebo jako předepsaná součástí milostné předehry. Toto je tím prvním, co bychom měli mít na paměti. Otevírá nám to dveře k hluboké komunikaci s Velkými kosmickými silami.

Když jsem začal praktikovat jógu, moje touha a erotická energie se rozvinula. Je to správné?

Pokud ji používáš harmonicky a integrovaným způsobem, je to skvělé. Pokud ji používáš jenom pro zvyšování potěšení, je třeba změnit postoj. Požitkářství není synonymem pro jógu.

Proč někteří muži, třebaže byli zasvěceni do mystérií esoterického Erosu, stále pociťují touhu ejakulovat?

I když se dostavily nějaké výsledky, nemusí to znamenat, že jsme už zcela obsáhli svět kontinence. Staré zvyky stále dřímou ve zdech našeho podvědomí a.dokud je úplně neodstraníme, stále se budeme zmítat mezi tím, co je „nahoře“ a co „dole“, mezi svatým a profánním. Stopy vnitřních impulsů nemůžeme tak snadno smazat z naší mentální obrazovky, i když nad ně velkým a tučným písmem napíšeme: „Duchovní vývoj“. Určité nečistoty v mysli jsou více či méně vědomě přítomny i tak.

To je důvod, proč musí být myšlenky neustále ovládány. Žádná z nich by do naší mysli neměla proniknout nebo ji opustit, aniž bychom si toho nebyli vědomi. Dalším užitečným cvičením je Laja jóga před spaním (nepoužívejte ale mantry pro muladharu či svadhistanu, které posilují erotickou energii). Hodinka meditace každý večer dokáže řádně pročistit mysl a v noci budeme více odpočati, bez dalších starostí (pro muže). Hodně štěstí!

NAHORU