Základní milostné polohy pro radost z milování

Cesta tantry nezahrnuje pouze milostné spojení, jak to řada lidí chápe, ale má být nahlížena jako neuvěřitelně komplexní a nevýslovné umění, vnímané skrze prožitky dvou hluboce propojených bytostí v intimní milostné hře. Na úrovni samotného milování je v tantře kladen důraz mimo jiné i na milostné polohy, hluboce uvolněnou relaxační atmosféru, používání afrodisiak či na provádění rituálních gest, která během milostného spojení navozují posvátnost a pomáhají páru (spolu s kontrolou dechu, tvořivou vizualizací apod.) kontrolovat své sexuální energie.

polohy3.jpg

Popíšeme si některé milostné tantrické polohy, kterou bývají během milostné hry používány častěji, než ostatní. Pět základních skupin poloh duchovního milování jsou: žena nahoře, muž nahoře, polohy na boku, sedící polohy a polohy, kdy žena sedí zády k muži. K těmto základním polohám existuje samozřejmě nepřeberné množství variací, jako jsou polohy ve stoje, obrácené polohy, „na všech čtyřech“ atd.

V umění tantrického propojení se obvykle objevuje také pět „promyšlených“ poloh. Řeč je o polohách pro orální milování:

  • Žena ve stoje, v podřepu nebo v sedě na muži, čelem k němu, vagína se dotýká jeho úst.
  • Muž ve stoje, v podřepu nebo v sedě, žena na kolenou nebo v sedě, čelem k němu, věnuje pozornost jeho lingamu.
  • Muž a žena v pozici 69, žena nahoře.
  • Muž a žena v pozici 69, muž nahoře.
  • Muž v leže nebo v sedě, žena sedí nebo klečí zády k němu, čelem k jeho nohám.

Vzhledem k tomu, že žena potřebuje k dosažení orgasmu více času než muž, je vhodné začínat takovými pozicemi, které jí poskytují co největší stimulaci. Ty se liší případ od případu, takže je třeba za pomoci praxe zjistit, které polohy to jsou.

Muž se obecně vzruší velmi rychle a dosáhne rychle i orgasmu. Má se proto snažit na počátku milování naopak volit takové polohy, které jsou pro něj co nejméně dráždivé, aby mohl dokonale kontrolovat svou sexuální energii.

polohy1.jpg

Naneštěstí většina mužů (hlavně na Západě) žije v přesvědčení, že musí ženě dostatečně prokázat svoji statnost a mužnost, takže se snaží být při milování hned velmi energičtí a rázní. Přechází většinou do dominantní role a doufají, že takto svoji milenku skrze mohutné pronikání lépe uspokojí. Často tak však u nich pouze dojde k ejakulaci dříve, než úplně uspokojí svoji partnerku, anebo vůbec ještě před dosažením orgasmu.

Uspokojení ženy však představuje v tantře skutečný základový kámen. Někteří tantrici navrhují, aby na počátku spojení muž poskytl ženě orální stimulaci. K tomu můžeme použít některou z popsaných poloh. Muž má vášnivě líbat jóni své milé a ta mu má ochotně sdělovat, jaký způsob laskání se jí líbí nejvíce a vést ho, aby moli společně dosáhnout na vrchol milostného vzrušení. K dokonalé souhře během erotické hry se mohou milenci čas od času dívat vzájemně do očí, aby empaticky lépe vycítili, jak prožívá potěšení a radost ze vzájemného hlubokého spojení ten druhý.

Dále může žena přejít do pozice nahoře, sedět nebo klečet nad milencem a nechat se vzrušivě pronikat jeho ztopořeným lingamem. V této fázi musí být muž opět dostatečně pozorný vůči kontrole sexuální energie. Nemá se zdvihat, aby ženu lépe prostoupil, ale má zůstat ležet a provádět co nejsilnější kontrakce svalů v pánevní oblasti či tzv. mulabandhu. To mu pomůže vyvarovat se předčasné ejakulaci, kterou by promrhal svoji energii.

Tantrici kladou důraz na to, že žena se musí cítit být velmi svobodná a volná, osvobozena od předsudků či jakýchkoliv sexuálních zábran, aby potěšení z milostné hry mohlo vzrůst na maximum. Je dobré, když na začátku milostné hry se svým milencem zaujme aktivní roli. Jakmile dosáhne prvního orgasmu, je možné si role vyměnit s tím, že se milenci snaží nerozpojit a udržet intimní kontakt, aby společně prožili tolik co nejvíce rozsáhlých orgasmů, jak je to jen možné.

polohy4.jpgPo provádění pozice, ve které byla žena nad mužem, se vymění, aby zaujali milostnou polohu v sedě, čelem k sobě, kdy se vzájemně dívají do očí. Tyto polohy neumožňují příliš rozsáhlé pohyby. Žena přenechá penetraci na muži, sedí na něm obkročmo, takže její ňadra a rty jsou snadno přístupné jeho ústům a záda i zadeček v dosahu jeho rukou. Sedící pozice prohlubují v páru intimitu a poskytují velmi dobrou kontrolu nad sexuálními energiemi.

Také v případě sedících tantrických poloh, kdy zůstává v náruči svého milého, čelem k němu, může žena stále kontrolovat průběh a rytmus milování. Má provádět mulabandhu (kontrakci pánevní oblasti) a joni mudru (kontrakci vaginálního svalstva) aby tak rytmicky tiskla lingam milence svojí jóni. V takové poloze může být snadněji probuzena základní energie bytosti, kundaliní šakti, která je následně vždy směřována páteří vzhůru. Pociťované vibrace a vzrušení je pro oba milence nanejvýš příjemné.

Ze sedící polohy je pro ženu snadné lehnout si dozadu a požádat milého, aby se s ní miloval, zatímco leží pod ním. Jedná se o polohu, kde muž může převzít dominantní roli. Širokým rozevřením nohou a jejich odtlačením dozadu, s koleny u hlavy, může muž pronikat do vagíny velmi hluboko.

Dále se milenci mohou položit do polohy na boku, která usnadňuje hlubokou relaxaci a intimní spojení jejich těl, zůstávají stále tváří k sobě. Mají směřovat pozornost na dech, oba se snaží naladit na rytmus toho druhého, což vede k prohloubení pocitu vzájemného sdílení a hlubokému spojení na úrovni duší.

Aniž by se rozpojili, muž pak otočí milenku tak, aby se dostala zády k němu. To mu umožní proniknout lingamem do oblastí její jóni, které jsou jinak v jiných polohách nedostupné. Po dostatečné době mohou milenci snadno přejít k poloze 69 a pokračovat tak v jejich přenádherné erotické svátosti. Tato pozice, třebaže na Západě málo využívaná, usnadňuje dosažení některých velmi silných a rozsáhlých orgasmů, které jsou prožívány simultánně.

polohy2.jpg

Prof. PhDr. Kamil Václav Zvelebil, významný český indolog, do jedné ze svých prací vložil souhrn ponaučení, kterých se mu dostalo od jednoho jogína. Po té, co objasnil různá fakta ohledně nezbytnosti správné životosprávy, kvality stravy a doporučení, aby byla v ústech vždy dobře rozmělněna, ohledně slunečních lázní, hlubokého rytmického dechu, osmi hodin spánku v noci bez oblečení hlavou směřovanou k severu, pravidelných procházek a pozitivního mentálního postoje, se věnoval také érosu. Jeho doporučení byla tato:

„Časté pravidelné erotické hry působí blahodárně. Snaž se však ovládnout milostné potěšení a nestaň se jeho otrokem. Orální milování nepůsobí žádnou škodu, naopak je často doporučováno. Transfiguruj sám sebe jako Šivu, tvůrce, a svoji milenku jako Šakti, energii. Těš se z milostné hry Šakti a popíjej nektar rozkoše, který vyvěrá z její jóni.“

Pět základních poloh stejně jako pět poloh „promyšlených“ má být dostatečně osvojeno, dokud přechod mezi nimi nepůsobí žádné těžkosti. Pro některé se milostná tantrická hra rychle stane spontánním extatickým tancem, jiným bude zapotřebí se více držet choreografie a jisté období sbírání zkušeností, nakonec je však vždy mistrovství v umění milování podrobeno.

Praktikujte a stanete se tak mistři transfigurativního tantrického milování s úplnou kontrolou sexuálního potenciálu. Co může být krásnějšího než takové láskyplné spojení s milovanou bytostí, jenž oba milence směruje do náruče Boha Otce?

Použité pojmy ze slovníku:

NAHORU