Tajemství ženské sexuality (3)

Vše co musíte vědět o klitorisu

Mnoho mužů neumí stimulovat klitoris. Buď se ho dotýkají příliš silně, nebo neumí přizpůsobovat hlazení, popřípadě příliš tlačí přímo na toto erotické pásmo a dělají příliš rychlé pohyby. Proto hlazení prováděné mužem nezasvěceným do umění lásky může být příliš násilné nebo příliš pomalé, a tak těžko najde nejvzrušivější rytmus nebo obdoby dráždění, které si žena přeje. Přitom ženy touží neustále, aby byly hlazeny silněji, nebo lehčeji, ale velice zřídka se odváží tyto touhy odhalit. Abychom dokázali vyvolat co nejintenzivnější erotické potěšení povězme si všechno o tomto ženském klenotu, o klitorisu. Co je pravda a co je mýtus?

1. pomůže klitoris "odhalit" falešné blondýnky?

Pravda. Ano a je to dokonce průkazná metoda. Klitoris, který má růžovou barvu ukazuje, že tvoje milenka je autentickou blondýnou nebo případně autentickou zrzkou. Naopak ohnivě červený nebo fialový klitoris říká velice jasně, že je skutečnou brunetkou, a jestliže jí není teď, tak jí byla v dřívějším životě. A na konec, jestliže má tmavší zabarvení, je pravděpodobné, že jsi ve společnosti opravdové brunetky, nebo, proč ne – aviatické nebo afrikánské ženy.

2. Klitoris se nachází tam a jenom tam a je třeba dotýkat se ho přímo!

Mýtus! Jak velmi příjemné je hladit okolí, nejdřív trošičku doleva, pak trochu doprava… Ano, to vůbec není špatné! Podívejte se, že jste tak s minimální dobrou vůli lehce "přistáli" nad vaginálním otvorem, kde se ukrývá tak silné erektivní tělísko s rozměry zrnka hrášku, fazole nebo dokonce ořechu, podle toho, co se vám líbí více.

3. Klitoris "myslí neustále na stejnou věc."

Pravda. Je to jediný orgán, který neslouží k ničemu jinému, než že vyvolává slast jeho šťastné majitelky. Jestliže známe tento fakt, je normální, abychom se o něj trochu starali, ne?

4. Klitoris, nic jiného!

Pravda. Toto slovo pochází z řečtiny a znamená "klíč". A ne náhodou. Vypadá male, skoro bezvýznamně, ale je důležitější než se zdá. Klitoris je spojený s nervovým pletivem a erotogenní tkání. Je udělán tak, aby poskytoval své majitelce maximální potěšení. Jestliže při milování přijde chvíle nepozornosti, kdy milenec zapomene stimulovat klitoris, pak bude milenka na orgasmus dlouho čekat. Klitoris je výchozím bodem a vrcholem potěšení, třebaže v pochvě se odehrává to "hlavní". 5. Klitoris miluje vytříbenost.

Pravda. Je ještě diskrétnější než jeho mužský odpovídající orgán (mluvíme o penisu), proto omezuje nekonečnou rozmanitost dotyků, které mohou nastat při senzační felaci. Přitom pár technik zajistí jistý úspěch v jeho společnosti. Důležité je, aby pohyby dodržovaly co nejpřesnější rytmus.

6. Klitoris má své principy.

Pravda. Zkuste si představit muže ležícího na posteli. Dále si představte ženu ležící na něm tváří dolů. Takto snadno vyniknou výhody, které tato poloha nabízí: jeho penis a její klitoris jsou ve spojení. Velice jemná nervová zakončení ženského orgánu se začínají probouzet a vyvolávají dostatečné vzrušení pro dosažení orgasmu, který se rozšiřuje dále do pochvy. A penis nebude nikdy litovat, že je taky přítomen.

7. Spokojený klitoris má vždy stejné reakce.

Pravda. Při sexuálním vzrušení klitoris tepe v rytmu přibližně jedenkrát za vteřinu. Čím více se žena přibližuje orgasmu, tím se rytmus tepu zrychluje. Během orgasmu jsou tyto nárazy ještě rychlejší (2x až 3x za vteřinu). K návratu do normálního rytmu pak klitorisu stačí deset vteřin.

Jak nalézt klitoris

K podrobnému prozkoumání klitorisu je nutné, aby mužovi oči zaujaly správný vizuální úhel. Měl by široce otevřít stehna ženy a prsty lehce rozevřít velké stydké pysky. Tak zjistí, že ve vyšší části genitálního pásma se stydké pysky spojují dvojitým záhybem ve tvaru kapuce pláště. Toto je obal klitorisu. Tato kapuce má být velmi lehkým pohybem posouvána nahoru aby odkryla velký rubín o rozměrech kuličky rybízu. To je klitoris.

Když je klitoris přirozeně velmi vyvinut, nebo během vzrušení, je možné cítit malý sférický vrchol položený na oblasti, nad kterou se válí když jej stimulujeme prstem. Zkoumáním tohoto místa může žena vyvolat velmi slastné pocity. Také milenec může hlazením tohoto pásma vyvolat ženě velmi silnou rozkoš. Ta jeho snažení může řídit hlasem, gesty nebo pohledem.

Hlazení klitorisu několika prsty

  • Ukazováček a prostředníček: každý prst je umístěn na vnější straně klitorisu.
  • Ukazováček, prostředníček a prsteníček: ukazovák a prsteník jsou na vnější straně klitorisu, prostředníček na vrcholu kapuce.
  • Pravý ukazováček a levý ukazováček třou mezi sebou kapuci a klitoris, jakoby třeli pšeničný klas, ale jemně.
  • Čtyřmi prsty: prostředníček a prsteníček na obou rukách třou mezi sebou kapuci a klitoris. Ostatní prsty (malíček a ukazováček) se nachází na stydkých pyscích.
  • Palec a ukazováček (nebo prostředníček a prsteník) chytí jemně kapuci a klitoris a hladí jej.

Hlazení klitorisu rukou

  • Pomocí dlaně: vnitřní část dlaně přejíždí pásmo klitorisu
  • Celou rukou: dlaně a bříška prstů se dotýkají klitorisu. Optimální tlak se liší podle ženy, ale nikdy jej není nutné "rozdrtit". Pokud silně stimuluje klitoris žena sama, nejčastěji to provádí se sevřenými stehny. Když ženu stimuluje milenec, začíná lehkým tlakem, který postupně zvyšuje do míry, kdy potěšení roste a orgasmus se blíží. Udržuje rytmus až žena poprosí o "milost". Nejžádanější pro ženu je klouzavý pohyb prsty, které se otáčejí kolem klitorisu v malých kruzích. Aby se prsty přemisťovaly, není nutné je vzdálit od klitorisu, protože lubrikant, který kapuce vyměšuje, dovolí prstům, aby klouzaly.
  • Pohyby tam a zpět nad osou pochvy. Na klitoris pod kapucí je vyvíjen lehký tlak palcem a ukazováčkem, prsty ho jemně rolují.
  • Lehká stimulace klitorisu mezi dvěma prsty: palec a ukazováček, nebo ukazováček a prostředníček. Transversální (svislý směr) rolování prsty.

Optimální rytmus udává žena, důležité je ho neměnit a udržovat. Některé ženy ale mají rády stupňující hlazení: pomalu na začátku, se zrychlováním, až postupně potěšení roste, aby se stalo dostatečné pro vyvolání orgasmu.

Rytmus musí být pravidelný, udržovaný nepřerušeně, tak nejlépe podporuje vzrušení milenky, které zajišťuje růst stimulace a vzrušení. Jakákoli změna tlaku, pohybu nebo rytmu riskuje vyvolání snížení vzrušení.

Nemají se měnit ruce ani jejich poloha. Žena je ta, kdo určuje čas pro stimulaci klitorisu. Hlazení se nikdy nezastaví dříve než o to žena požádá, nepřerušuje se ani pokud přijde orgasmus, jinak se klitoris stáhne zpět. Milenec musí udržovat rytmus, neustálé spojení a tlak. Líbání a hlazení dalších dostupných částí těla (rty, ňadra, …) vyvolává růst rozkoše.

Krajina pásma klitorisu je velice citlivá a proto ji musíme stimulovat pomalu, rytmicky a bez přestávky. Pokud vzdalujeme od sebe velké a malé stydké pysky, narazíme na kapuci klitorisu, který můžeme dráždit pomocí stydkých pysků.

Proč je klitoris tak citlivý?

Samotný klitoris je pouze malou viditelnou částí rozsáhlejšího erektivního systému a tvoří z něho pouhé 4%, zbytek je skryt uvnitř těla. Při vzrušení se tento erotogenní systém naplňuje krví, což se projeví zčervenáním a nafouknutím klitorisu i velkých stydkých pysků a vestibulárního pásma. Dotykem můžeme pocítit jemnost těchto tkání. Takto v celku je krevní tok na úrovni klitorisu bohatší než ten na úrovni penisu, ale zatímco erekce penisu je vnějším projevem, v případě ženy se uskutečňuje z velké části uvnitř těla. Klitoris je pouze viditelnou špičkou ledovce rozkoše, nebo prvním klenotem nádherného uměleckého díla. Svou citlivostí a účinností nemá srovnání. Citlivost klitorisu je způsobena jeho zvláštní strukturou. Bohatý krevní oběh mu dovoluje intenzivní růst a nesrovnatelná bohatost nervových zakončení mu nabízí výbušnou citlivost. Díky hojnosti receptorů slasti v tomto pásmu představuje klitoris opravdový symbol erotismu. Má tak mimořádnou citlivost, že se jeho tkáně mohou lehce naplnit vášnivou rozkoší. Je tak jemný, že se doporučuje nepřímá stimulace, stačí hladit jeho okolí a jej stimulovat pouze letmými dotyky. Přímý kontakt klitorisu bude vždy výbušný, proto je často přirovnáván k živé výbušné náloži.

Průvodce štěstím v páru

I když existuje předsudek, že žena musí být svedena, ženská iniciativa je u "silnějšího" pohlaví často oceněna. Pro většinu žen je však přirozené přerušit "okouzlování" svého milence hned poté, co je zachycen v síti lásky. Hlavně po počátečním nadšení by měl mít muž i nadále pocit, že milenka je nejkrásnější bytost a že její přítomnost mu přináší každou chvíli štěstí. Nyní vám předkládáme malý průvodce, který vám může zajistit jisté štěstí v páru. Poskytuj mu první místo!

Jakýkoli muž považuje za neodolatelnou ženu, která se zajímá o jeho blahobyt. Proto projevujte zájem o jeho osobního život, jeho problémy, které má v práci, s rodiči, přáteli, nebo třeba psem. Můžete mu pomoci v jakékoli oblasti…

Říkej mu co máš na srdci, ale dej pozor, aby to nevypadalo jako kritika či výčitka.

O čemkoli budete mluvit, ale hlavně pokud se to bude týkat milenecké hry, žena by si neměla stěžovat nebo muži cokoli vyčítat. Muž si vždy opravdu přeje, abyste mu řekly co přesně vás uspokojí (i v erotické oblasti). Nejtrapnější a nejhorší sen mužů je to, že dokáží něco mimořádného (bez ohledu na to jestli jde o erotické splynutí, společný výlet, nebo něco jiného) a přijmou výčitky nebo projevy nespokojenosti. To čemu se říká pořádek - nauč se být tolerantní.

Pokud on nechává věci v nepořádku, nemusí se hned žena stát pedantsky otravnou. Ačkoli si muži cení žen, které jsou čistotné a udržují pořádek, neuvažují o tom, že by se měli chovat stejně. Stále ještě existuje v mužském podvědomí, že žena je jediná, která odpovídá za pořádek. Harmonie je někde uprostřed. Nebuďte ani otrokyní, která vše splní a ani nepípne, ale ani antiseptickou tyrankou, která ho nutí uklízet sebemenší smítko. Buď neustále laskavá, ale neudus ho!

Často muži zapomenou, že i jejich milenka může mít problémy. Je lepší zrušit schůzku, než tam jít rozrušená unavená a s divnou náladou. Ale minimální sebeovládání vyřeší tyto situace. Muži oceňují ženu, která je neustále něžná, která mu projevuje lásku, kterou činí šťastnou, když je spokojený.

Nemusíš mít nic společné se žárlivostí.

Pokud vašeho milence přitahují i jiné ženy, nejmoudřejším postojem je usmívat se a chápat, že není nic zlého obdivovat krásu v jakémkoli jejím projevu. Buď si jistá, že nebude podléhat těmto svodům, takže proč si trochu nehrát? Nikdo nemá rád, když je držen v kleštích, a pokud to budete dělat, přinutíte ho, aby se zajímal o to, jak se z nich uvolnit. Je dobré mít svůj vlastní osobní život a být silnou ženou z emočního hlediska.

Byly doby, kdy muži oceňovali když ženy plakaly při jakékoli maličkosti a bezmocně se na ně upínaly. To jim dávalo příležitost dokazovat svoji mužnost. Moderní muži však mají rádi ženy, které jsou si jisté samy sebou (ale nejsou mužatky), ženy silné, plné ženskosti, ovládající situaci, s kterými mohou jednat na rovinu, které nejsou pouhými krásnými hračkami, ale mají také v hlavě a neslouží pouze jako krásná ozdoba. Nezapomínejte však, že on musí dál hrát první housle, i když od vás přijímá nejlepší rady.

Buď vždy otevřená a spontánní v milování.

Muži mají rádi milenecké hrátky dělané potají. V restauraci nebo na návštěvě, například hra nohou pod stolem, když navíc existuje risk přistižení, jsou o to víc zapáleni. Chuť mužů k dobrodružství může být drážděna třeba odvážným hlazením nebo rukou na jejich stehně v autobuse. Určitě vás napadnou i další příležitosti, ve kterých lze vašeho milence nenápadně vzrušovat.

Vždy připravená ho následovat! Babička říkala "když muž řekne 'jdeme někam', nesmíš ho nikdy odmítnout, jinak příště půjde sám". Muži mají rádi ženy, které se oblékají rychle a doprovodí je dokonce i na fotbalový zápas, aniž by dělaly drama z takového programu. Vadí jim vaše nekonečné "malování se" a dilema s garderóbou. Řešení je připravit se dopředu, abyste ho překvapily svou pohotovostí.

Buď dochvilná. Ačkoli jsou skoro utopií, jsou tyto principy snem jakéhokoli muže. Jestliže se zpozdíte příliš mnoho, riskujete, že tam příště čekat nebude. Za každých pět minut zpoždění bude muž zmaten, protože nebude vědět, co chcete. Všeobecně, jakýkoli muž si přeje, aby se milenka chovala podobně jako to dělají muži, samozřejmě nemluvíme o mileneckých hrách!

Aktivnější a vášnivější v erotickém aktu.

Ačkoli muži zvládají být občas romantičtí, mají rádi ženy, které po nich nevyžadují, aby byli vždy takoví v situaci, kdy jsou pro vás zapálení. Pro muže jsou fyzické dojmy výraznější a nemají velkou potřebu intenzivní komunikace na jiné úrovni - hlavně při milování. Každopádně muže přitahuje žena, která umí být vášnivá v intimnostech a která ukazuje, že ho chce upřímně a účastní se ráda jeho erotických fantasií. Tak zahoďte pasivitu druhu "matrace" a přidejte vlastní originalitu. Překvapení, a dokonce jeho okouzlení, bude nádherné.

Sexuální pomůcky

Nebudeme jim dělat reklamu, ani nesdělíme tajemství, zda jsme je vyzkoušeli. Jenom se ptáme, proč ne? Fakt, že jsou schopny probouzet a zvyšovat erotickou vzrušivost, je jasná věc, která je dokonce i podrobně prostudována. A že jsou schopny vylepšit milenecký akt, který se stal rutinou, je rovněž dokázané. U nás v Česku jsou obklopené předsudky, které jsou staré desetiletí. Takže: proč nemluvit otevřeně o erotických stimulantech?!

Kdysi dávno…

…ještě za starověku byly používány objekty, které zvyšovaly rozkoš a používaly představivost, spontánnost a tvořivost. Nejznámější je olisbos (řecké slovo, které označuje umělý falus), který je používaný dodnes. Původně byl tento umělý mužský orgán udělán ze železa, dřeva nebo kůže. Originální vzor je zhotoven podle olisbosu obuvníků: dávno v mnoha východních zemích, hlavně Japonsku, obuvníci vyráběli pro vdovy boty, jejichž podpatek se mohl prodlužovat různými nástavci ve tvaru penisu. Mohly být používány při jakékoli milenecké okolnosti.

Od té doby se umělé falusy začaly zdokonalovat. Jsou většinou z gumy, kaučuku, plastu, pevné nebo pružné. Jejich povrch je zvrásněný s malými výrůstky různých tvarů, pro zvětšení potěšení pochvě. Všeobecně jsou pro ruční použití, ale jsou i modely, které mají u kořene přísavku, která umožní, aby se přichytil na zdi, nábytku či na podlaze. Některé jsou obdařené rezervoárem, který můžeme naplnit teplou tekutinou, jako umělým lubrikantem.

Vibrátor

Nejpozoruhodnější zdokonalení umělého falusu přišlo s vibrátorem, nebo poeticky řečeno, skoro živým penisem! Uvnitř má motor napojený zpravidla na jednu baterku, což vyvolává rychlé vibrace, soustředěné hlavně v jeho hlavě. Ve spojení s kůží tyto vibrace vyvolávají příjemnou a intenzivní stimulaci. Ačkoliv může velice pomoci při zvětšení vzrušení a také k dosažení nových velice příjemných vjemů, vibrátor se používá docela málo, díky hloupému předsudku.

Doopravdy se můžete zeptat proč používat 'něco jiného' (a vrchol hrůzy: mechanický nástroj), když nás příroda obdařila 'přirozenými pomocníky', a to: ruce, prsty, rty, jazyk, pohlaví.

Pohotová odpověď na tuto otázku je: Jednoduše, protože existují! Proč neobohatit rozmanitost erotických prožitků, když je to možné a snadné. Zajímavé ale je, že sexuologové považují vibrátor jako základní vynález pro ty, kteří mají vědomý přístup k sexualitě a ke které přistupují odpovědně. Může být používán i jako lékařský nástroj k překonání vážných orgasmických obtížností, které nemohli být léčeny, jako frigidita. Takto, pomocí něho, ženy, které roky neznaly, že milování může být příjemné, jen po jednom použití vibrátoru pochopili, proč dychtí celé lidstvo po tomto erotickém uspokojení.

Kuličky geiši

Jiný pomocný objekt, méně známý na Západě, je kulička geiši, takový malý míč, (přibližně jak pingpongový míček), kterou žena položí mezi stydké pysky anebo dovnitř pochvy, a se kterou si hraje a zdokonaluje takto poševní svalstvo a probouzí nové vjemy. Občas jsou používány dvě takové kuličky spojené mezi sebou nití, což umožňuje lehčí provozování. Uvnitř sféry se nachází další, menší a těžší, která se pohybuje a vibruje při každém přemisťování a vyvolává pocity, které žena vnímá jako velice příjemné. V čínském středověku byly takovéto kuličky používány dívkami pro erotické probuzení, pro objevování okouzlujícího vesmíru prožitků a stavů, které má žena k dispozici, jestliže je schopna správně kontrolovat poševní svalstvo.

NAHORU