Zkušenosti: Napsali o nás

Části článku:

M.K. (39 let)

Jóga, to pro mne není jenom cvičení ásan (pozic) na kurzu. Jóga se pro mne stala celoživotním postojem. V životě totiž člověk prochází různými zkouškami a jóga mi pomáhá zachovat chladnou hlavu a oddělit v sobě Pozorovatele a Jednatele. Od doby, co jsem začal cvičit jógu a meditovat, se celý můj život stal o něco bdělejším, začal jsem více chápat souvislosti toho, co se mi stalo a jsem lépe připraven na to, co se teprve stane.

Před zahájením kurzu jsem se trochu obával, že se dostanu do prostředí, které bude zaměřené jenom na fyzické cvičení a „potírnu“, jako jsou dneska různé hot jógy, power jógy apod., ale byl jsem příjemně překvapen, že kurzy Rezonance nejsou jenom fyzická cvičení. Každá ásana se cvičí jako samostatná malá meditace zaměřená nejen na konkrétní fyzické místo a na konci každé lekce je ještě půlhodina věnovaná části z rozsáhlé jógínské filozofie. Ta spojuje několik tisíc let staré učení s moderními vědeckými poznatky a mnohdy to, co jóga intuicí vytušila už před léty, skutečně zapadá do moderní medicíny či fyziky!

Pro každého má jóga osobitý přínos a každý aspirant jógy má své vlastní predispozice a svou vlastní Cestu, kterou v tomto životě podstoupí. Jóga je tady ale pro každého! Každému pomůže jinak, ale za to vždy! A proč bych měl doporučit zrovna Rezonanci? Naše škola nabízí teorii a praxi jógy protknuté s tantrajógou, což není žádná „hanbárna“ tak, jak si západní společnost představuje. Naopak jde o povznášení nevytříbených energií na energii čisté lásky. Když všichni cvičí společně s tímto postojem, navzájem se podporují a účinky cvičení jsou skrz podporu silnější a více spolu rezonují (odtud název školy). Zejména pro tuto rezonanci všem, kteří chtějí taky poznat sami Sebe, kurz doporučuji.

NAHORU