Zkušenosti: Napsali o nás

Části článku:

M. G. (39 let)

Mně samotnému tyto kurzy změnily život. Přinesly mi do života více lásky, radosti, disciplíny a hlavně naději. Po čtyřech letech pravidelného navštěvování těchto kurzů mohu říci, že to nejsou jen prázdná slova a fráze. Víte, dnes vám tolik lidí nabízí možnosti změnit váš život, ale už vám neřeknou přesně jak, už s vámi pak nejsou na cestě samotné, už vám neporadí. Na těchto kurzech vnímám obrovský rozdíl. Pro změnu mého života jsem se postupně rozhodl sám a mohu se při tom opřít o propracovaný systém učení esoterické tantrajógy a jógy a stejně tak i o učitele, kteří se věnují józe i přes 20 let.

Když jsem přišel poprvé na kurz, měl jsem obrovské problémy s kolenem. Po několika operacích mi při té poslední bylo řečeno, že koleno je opravdu ve špatném stavu s pokročilou artrózou a vše směřuje za několik let k výměně kloubu. To nebyla zrovna zpráva, kterou jsem si ve 30 letech přál slyšet. Představte si, jak velkou naději na změnu jsem začal cítit, když jsem po roce navštěvování kurzu vnímal obrovské zlepšení stavu mého kolene. Také jsem se dozvěděl, že můj učitel měl s kolenem stejně tak velké problémy a že pečlivou každodenní praxí dokázal pro mě tehdy nemožné. Byl a je pro mě velkou inspirací. Pocítil jsem ještě větší odhodlání, víru a naději, že se můj zdravotní stav může zlepšit.

A tak se také za dalších pár let každodenní praxe hathajógy a technik, které se na kurzu dozvídám, stalo. Nemohu sice s kolenem už dělat věci jako za mlada před operacemi, ale mohu dělat jiné činnosti, které mě baví.

Tento příklad je jeden z mnoha, jak mi kurzy změnily a mění můj život. Přeji vám hodně lásky, radosti, disciplíny a naděje i ve vašem životě.

NAHORU