Zkušenosti: Napsali o nás

Části článku:

E. A. (43 let)

Ráda bych se podělila o to, jak mi tradiční učení jógy a tantry – lekce, akce i tábory s tímto obsahem, které pořádá Duchovní škola Rezonance, obohatily můj život.

Každý týden na kurzu vnímám krásnou možnost naladit se na něco vyššího, co mě přesahuje a když dokážu udržet náležitý postoj, vím, že v sobě posiluji mocný, šťastný, odpoutaný a harmonický stav, který se postupně stává mým obvyklým stavem, který mě provází “všedními” dny, které už díky tomu nejsou vůbec všední :).

Jeden z nejhlubších duchovních zážitků jsem měla po jedné víkendové akci, který byl věnovaný tématu zjevení věčného Já, átman. Po několik dní jsem žila v nádherném stavu rozšířeného vědomí, vnímala jsem přítomnost Boha, Absolutna, Vesmíru chcete-li, všude okolo sebe a tato ukázka mě upevnila v mém rozhodnutí jít cestou jógy a tantry stále dále, protože naše bytost je schopná žít v radosti i štěstí, jen se potřebujeme popasovat s našimi omezeními, které jsme si v sobě hýčkali. Tak to alespoň vnímám já.

Vše, co jsem se naučila v rámci teorie potvrzené vlastní praxí, hojnou mírou uplatňuji i ve svém osobním a profesním životě. Pracuji ve stresovém prostředí, což mnozí z mého okolí řeší uchylováním se k alkoholu a bůhvíčemu. V tomhle vnímám zřetelný rozdíl v přístupu k životu, když se člověk věnuje seberozvoji a následuje autentické učení anebo to prostě nechá být, zaplácne problémy narychlo „tenkým hadříkem”, který ale brzy prosákne a problémy se opět vynoří a ještě silněji. Jsem vděčná za to, že jsem dostala možnost si zvolit jinou cestu, ukazující, jak život skutečně žít, nejen přežívat.

Zpráva o tom, že škole se snaží někdo škodit natáčením pomlouvačných videí mě pobouřila a uvědomila jsem si, že stav naší společnosti je bohužel založen na tom, že hodně lidí se doslova vyživuje skandály, které však nemají žádný reálný podklad. Jsem však optimista a věřím v dobro lidstva i schopnost zdravého úsudku. Kdo by chtěl žít ve společnosti, která toleruje a přikládá byť sebemenší význam jednání osoby, která se z pravděpodobně zcela zištného důvodu a naprosto nepodloženě rozhodla očerňovat činnost neziskovky, jejímž cílem je sdílet s ostatními očividně platnou tisíciletou moudrost, jak žít kvalitní a naplněný život?

NAHORU