Zkušenosti: Napsali o nás

Části článku:

Č. K. (71 let)

Má cesta hledání začala v době dospívání, když jsem si uvědomil, že mám svůj vlastní život a hledal jsem naplnění a uplatnění ve společnosti lidí s podobnou duší, jako mám sám. To bylo v době Beatles, Hippies, Woodstoku. Mocná touha po tajemném Neznámu narůstala a nebylo nikoho, s kým promluvit o smyslu života, polaritě, o vědomí. Propad do světa pozemských jistot a potomstva nebyl mé duši přijatelný. A tak jsem hledal, hledal a hledal. Po čtyřiceti letech přišel výsledek: Tantra v Duchovní škole Rezonance. To se psal rok 2006.

Tou dobou jsem měl za sebou 16 let žákovství i práce ve školách jógy pod vedením duchovních Mistrů. Cesta i cíl byly jasnější, jen v prostředcích sádhany (denní praxe) jsem neměl jasno. Na učitele mám v životě vskutku neobvyklé štěstí a se vstupem do společnosti tantriků se mé mysli dostalo esoterickou cestou důkazů, že jsem svým zaměřením v tantrické větvi Rezonance správně. Našel jsem tady tolik potřebné zázemí a cíl života zvolna vystupuje z mlžných oparů probouzejícího se Vnitřního světa. Přitom nebylo zapotřebí se čehokoliv z předcházející praxe jógy a křesťanství zříkat. Právě naopak, vše se prolíná v jednotu.

Pravidelným navštěvováním kurzů se ve mě začaly rozpouštět nejistoty ve vztahu k okolí i k sobě. Prakticky jsem se ujistil, že vztahy, sliby a cíle většiny lidí kolem mne stojí na velmi nejistém základě a mnohé jsou pro mne nepřijatelné. Prožívám živá slova Učitelů a moje sebejistota i pokora nabyly správnější rozměr. Vyměnili se někteří lidé kolem mne, změnilo se i moje místo ve společnosti. Ustaluje se pocit osobní svobody.

Učební texty, které na kurzech dostáváme, překonávají všechna očekávání. S tak hlubokým přístupem k hathajóze a esoterické tantrajóze se v dnešní době povrchností a úletů asi hned tak nesetkáme. Nadchla mne praktická výuka metod používaných v tantře. V žádné jiné škole jógy a tantry jsem se nesetkal s výukou a praxí zaměřenou k plnohodnotným partnerským vztahům. Jak moje letitá zkušenost učitele jógy odkryla, právě tyto vztahy jsou pro drtivou většinu lidí nejslabším místem v životě a velkou překážkou duchovního rozvoje. Nic nevyřeší ti, kteří se tématům souvisejícím s magií pohlavního života vyhýbají. Výuka o polaritě Vesmíru pak dává smysl praxi. V kurzech se muži učí být muži a ženy ženami. Provádíme ásany v páru a máme možnost se naučit i skutečnou tantrickou masáž.

Jakmile si uvědomíme sami sebe jakožto předmět svého pozorování, jistě vyvstane potřeba ledacos na sobě změnit. Upravit své zvyky, charakterové vlastnosti, záměry své činnosti. Problém je v tom, že se jedná o práci s vlastní myslí a změnit myšlení pomocí téhož myšlení je vyloučené. Musí se na to jinak. V našich kurzech se učíme cvičení a postupy hathajógy a tantrajógy, tak jak je po tisíciletí předávají Mistři svým žákům. Tak můžeme postupně změnit svůj charakter k lepšímu a možná zlepšíme svůj osud v tomto i v příštím vtělení.

NAHORU