Zkušenosti: Napsali o nás

Části článku:

B. F. (47 let)

Trochu se protáhnout, mít chvíli jen sama pro sebe, moct úplně vypnout a relaxovat. To byly hlavní motivace začít „chodit na jógu“. Že k tomu dostanu nádavkem mnohem víc odpovědí, než jsem měla otázek, mě ani nenapadlo. Už po pár měsících jsem viděla obrovské zlepšení flexibility těla bez velkého úsilí. Nadšení a radost do běžných každodenních činností se objevily jako mimoděk. Hlubší porozumění chování lidí v mém okolí a také mě samotné je jeden z mnoha benefitů, které přináší teoretické části lekcí.

Tedy nejen cvičení těla, také cvičení ducha za pomoci zajímavých technik a meditací, o kterých jsem měla jen nejasné tušení že existují, jsou náplní každé lekce. O zázračných meditacích se zklidněním mysli, o možnosti změnit sebe nebo dokonce své okolí či prostření ve kterém žiji, jsem slyšela, ale nevěřila bych, že je to dostupné i když nejsem mnich v tajemném klášteře v Tibetu nebo Indii.

Nic nepřichází hned, je to systematická osobní práce, ale to mě na tom baví, že něco můžu dělat a změnit já sama. Že nejsem závislá jen na tom, jak jsem se narodila, jak mě vychovali, v jakém prostředí žiji atd. Je to úžasně osvobozující.

NAHORU